Samsung Galaxy Note 7’nin başka bir özelliği ortaya çıktı

0
20

Samsung Galaxy Note 7'nin başka bir özelliği ortaya çıktı

Güney Koreli üreticinin etkinlik sırasında bahsetmediği bir sır varmış.

Geçtiğimiz salı günü Samsung düzenlediği basın lasnmanıyla birlikte Galaxy Note 7'yi tanıttı. Sahneye çıkan şirket yetkilileri yeni telefonun yeteneklerini anlattı ve gösterdi. Hatta arada Apple'a yapılan gönderme var. Fakat tüm her şey anlatılanlarla sınırlı değilmiş.

Note 7'nin mavi renk filtresi var

Sammobile'ın raporuna göre Note 7'nin ekran ayarlarında parlaklık barının altında mavi ışık filtresi seçeneği var. Bu filtre önceden tanımlanmış saatlerle ayarlanıp, sonradan yok olup gitmiyor. Yani aynı işlevselliği olan 3. parti uygulamalar gibi özelleştirilebilir değil. Zaten yaklaşmakta olan Android 7.0 Nougat'ta mavi ışık özelliği olacaktı, Samsung, Nougat'ın bu yeteneğini daha önce Note 7 kullanıcılarına sunuyor.

Mavi ışık filtresine gelecek olursak bilmeyenler için açıklayalım. Aşırı mavi ışık göz yorgunluğuna sebep olabiliyor ki, zaten gün boyunca mavi ışığa maruz kalıyoruz. Mesela Apple, Night Shift moduyla mavi ve beyaz ışığı azaltarak, iPhone'ların ekranına sıcak renkleri getirdi. Böylece insanlar telefon kullandıktan sonra daha sağlıklı şekilde uykuya dalabiliyor. Kısaca mavi renk filtresi en başta kullanıcıların sağlıklarına yönelik bir adım.

Samsung Galaxy Note 7'nin resmi basın görselleri yayınlandı

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER