Warner Bros.’un aldığı karar Suicide Squad’ı başarısızlığa itti

0
25

Warner Bros.'un aldığı karar Suicide Squad'ı başarısızlığa itti

Uzun zamandır beklenen filmle ilgili değerlendirme notları belli oldu. Arka planda başka olayların olduğu iddia ediliyor. İşte söylenenler…

Suicide Squad ilk duyurulduğu günden bu yana merak uyandıran bir film. Hatta bazı çevreler yapım için oldukça olumlu yorumlarda bulunuyordu, en azından buzdağının gözüken kısmı buydu. Fakat Suicide Squad'ın değerlendirme notları pek iç açıcı değil ve bazı kaynaklar tarafından acımasız derecede eleştirildi. Rotten Tomatoes sitesinde %35 puanı olan film, The Hollywood Reporter'dan 40, The Verge'ten 45, Variety'den 40, The Telegraph'dan 40, Time'dan ise 30 puan aldı. The Hollywood Reporter bu başarısızlığın arkasında bomba bir hikaye olduğunu ileri sürdü.

Arka plandaki olay nedir?

The Hollywood Reporter'ın aktardıklarına göre içeriden bir kaynak Batman v Superman: Dawn of Justice'tan sonra Warner Bros.'ta, Suicide Squad'ta karanlık tema yerine biraz daha eğlenceli ve hafif bir tema olmasına karar verildiğine dair bir takım olaylar yaşandığını, ayrıca BvS'deki eleştirilerden dolayı WB CEO'sunun marka hasarı yüzünden oldukça kızdığını belirtti. Kaynağa göre WB, Trailer Park isimli şirketten yardım alarak yeni bir kurgu üzerinden ilerleyerek, farklı bir fragman hazırladı. Böylelikle Suicide Squad'ın karanlık orijinal fragmanına göre biraz daha hafif, mizahi yönlerini gösteren başka bir fragman ortaya çıktı.

Her iki fragman test izleyicilerine gösterilse de, fragmanlardan herhangi biri daha ağır basmadı. Kaynak, WB'nin filmde her iki temayı, atmosferi birleştirme kararı aldığını ve maliyetli ek çekimler yapıldığını söyledi.

Kısaca tek film yerine iki filmin birbiriyle karıştırılmış haliyle karşı karşıyayız. Tabii ki sözde bu iddialar doğruysa Wonder Woman ve Justice League üstünde de büyük bir baskı olmalı. Suicide Squad, 12 Ağustos'ta ülkemizde vizyona girecek. Sizin bu konu hakkındaki yorumunuz nedir?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER