Jailbreak’te son durum nedir? Eski iOS sürümleri geri yüklenebilir mi?

0
34

Jailbreak'te son durum nedir? Eski iOS sürümleri geri yüklenebilir mi?

Dün akşam yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte imzaların son durumuna bakalım.

Apple, iOS 9.3.4 güncellemesini yayınladı. Yeni yazılım paketi Apple'ın açıklamasına göre önemli bir güvenlik güncellemesi. Gelen son raporlara göre 9.3.4'le birlikte jailbreak için kullanılan açık da kapatılıyor. Eğer 9.3.4'ün performansından memnun kalmazsanız veya jailbreak yapmak istiyorsanız, halen 9.3.3'e geri dönüş yapma imkanınız devam ediyor. İmzalar açık durumda.

iOS imzalarında son durum

Şu an için imzalar hem 9.3.2 hem de 9.3.3 için geçerli. Fakat Apple, iOS 9.3.2 için imzayı kapatıp, iOS 9.3.3 için açık tutabilir. 9.3.2 kapansa da sorun değil, Pangu jailbreak'i 9.2'den 9.3.3'e kadar olan tüm sürümleri kapsıyor. Jailbreak yapmak için önemli olan 9.3.3 downgrade imzasının kısa sürede kapanmaması. Bununla birlikte şirketin imzalar konusundaki tutumu belli değil. Apple bazen bir hafta bazen iki hafta veya daha uzun süre imzaları açık bırakabiliyor.

İmzaların durumu hakkında en güncel bilgiyi ise ipsw.me sitesinden alabilirsiniz. iOS geliştiricileri ve hacker'ları olan Callum Jones ve Neal tarafından yönetilen site neredeyse her dakika güncelleniyor.

iOS'ta Notlar uygulamasının şifresi nasıl sıfırlanır?

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER