“FETÖ, NASA, Apple ve Facebook yönetimine de adam soktu”

0
40

5 ay önce MİT’e 200 imamın ismini verdiğini, darbe olacağı uyarısında bulunduğunu söyleyen Nurettin Veren, FETÖ’nün NASA’ya adam soktuğunu ve Türkiye’ye ciddi bir siber saldırı yapabilecek güce sahip olduğunu söyledi.

Fethullah Gülen ile birlikte 1970'li yıllarda cemaati örgütleyen ve örgütün iki numarası olan Nurettin Veren'in CNN Türk'te anlattıkları gündeme damgasını vurdu. Örgütü kuran isimlerden olan ve 2005'te örgütten ayrılan Veren, 5 ay önce MİT'e 200 imamın ismini verdiğini, darbe olacağı uyarısında bulunduğunu söyledi. Veren, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Tansu Çiller ve Bülent Ecevit'in kendilerine nasıl yardımlar yaptığını, önlerini nasıl açtığını tek tek anlattı. Gülen'in güçlenmesinde devlet imkânlarının büyük payı olduğunu söyleyen Veren'in konuşmalarından teknoloji dünyası ile ilgili dikkat çeken bazı bölümler şöyleydi:

-Gülen örgütü Twitter, Facebook, Apple gibi dünya teknoloji devlerine üst düzey yöneticiler bile soktu. Bu insanlar örgütün yurt dışındaki önemli kolejlerinde yetişti.

NASA'ya bile cemaat adam soktu. Malezya'daki kolejden yetişen 5 kişi 1993'te dünya bilgisayar şampiyonasına katıldı ve birinci oldu. Bu isimler daha sonra NASA'ya girdi. Cemaat dünyada benzeri pek çok yapıya böyle sızdı. Yani Türkiye'ye ciddi bir siber saldırı yapabilecek güce sahip ve şimdiden uyarıyorum. Cemaatin bir sonraki saldırısı bankaları, devlet kurumlarını, iletişimi hedef alan oldukça kapsamlı bir siber saldırı olacak.

Kaynak: İHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER