Samsung düz ekranlı akıllı telefonlardan vaz mı geçiyor?

0
13

Samsung düz ekranlı akıllı telefonlardan vaz mı geçiyor?

Samsung, Galaxy S serisinde de kavisli ekrana geçiyor. Peki firma üst seviye telefonlarda düz ekranlı model çıkaracak mı?

Samsung son yıllarda amiral gemisi modellerinin yanında bir de kavisli modellerini piyasaya sunuyordu. Ancak firma son olarak geliştirdiği Galaxy Note 7 modelinde bu stratejisinden farklı olarak sadece kavisli modeli piyasaya sundu.

Samsung'un bu hamlesinde satış raporlarında kavisli modellerin düz ekranlı modellere oranla çok daha fazla satmasının payı büyük.

Bugün Korea Herald'a konuşan Samsung'un mobil şefi Koh Dong-jin, kavisli ekranlı modellerin satışlarından memnun olduklarını ve Galaxy S ailesinde de düz ekranlı model yerine sadece kavisli modeli piyasaya sunma konusu üzerinde düşündüklerini söyledi.

Galaxy S8 nasıl olacak?

Yakında dünya genelinde satışa sunulacak olan kavisli ekranlı Galaxy Note 7'nin satış başarısı firmanın Galaxy S8 stratejisini de etkileyecek. Yani kavisli ekranlı Note 7 tek başına yüksek satış rakamları yakalarsa Samsung, gelecek yıl Galaxy S8 modelinde de sadece kavisli modelle karşımıza çıkabilir.

Samsung Note 7'nin Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER