349 sürücüye Pokemon cezası kesildi!

0
23

349 sürücüye Pokemon cezası kesildi!

Dünyada etkisini hızla artıran Pokemon Go oyunu, tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Tayvan’da seyir halindeyken Pokemon aradığı belirlenen 349 sürücüye ceza kesildi.

Asya'da hızla yayılan ve büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Pokemon Go, günlük yaşam için tehlikeli olmaya başladı. Tayvan'da cumartesi gününden beri oynanan Pokemon Go'nun telefonlara indirilmesinden sonra 349 sürücüye seyir hâlindeyken oyun oynamaktan ceza kesildi. Ceza kesilenlerin büyük çoğunluğunun ise motosiklet sürücüsü olduğu açıklandı. Oyunun araç trafiği için risk barındırması Tayvanlı yetkilileri harekete geçirdi. Focus Taiwan isimli gazete, oyun ülkede aktif olduktan sadece birkaç saat sonra tren rayları boyunca oyun oynayan insanların görüldüğünü bildirdi. Gelişme üzerine Tayvan Demiryolları yönetimi, oyunun tren rayları, istasyonlar, trenler ve kazaya neden olabilecek diğer bölgelerde oynanmasını yasakladı. Savunma Bakanlığı da oyunun müdavimi olan vatandaşlara askeri üsler, kamplar ve diğer yasaklı bölgelerden uzak durma çağrısında bulundu.

"Pokemon avlamak yasaktır" tabelaları her yere koyulmaya başladı

İran'da yasaklanmıştı

Tayvan Başbakanı Li Chuan, Twitter hesabından "Yaratıkları yakalayın ama kazların sizi yakalamasına izin vermeyin" mesajını paylaştı. Pokemon Go başka ülkelerde de yetkilileri önlem almaya zorluyor. Çin'in Taipei kentinde Milli Saray Müzesi'nde ziyaretçilerin oyunu oynaması yasaklanmış, Tayland'da pazar günü düzenlenen anayasa seçimlerinde halka oy verme merkezlerinde oyunu oynamama çağrısında bulunulmuştu. İran'da ise oyun tamamen yasaklanmıştı.

Pokemon Go ülkemizde nasıl oynanır? Adım adım Pokemon Go yüklüyoruz

Pokemon Go, Türkiye'de resmi olarak ne zaman yayınlanacak?

Kaynak: Sabah

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER