Anniversary Update pişman etti!

0
8

Microsoft'un bir süredir beklenen Windows 10 Yıllık Güncellemesi (Anniversary Update) birçok yeniliğin yanında bazı sorunları da beraberinde getirdi. Birkaç gün önce kullanıma sunulmaya başlanan güncellemeye dair genel olarak olumlu bir geri dönüş söz konusu olsa da, birçok kullanıcı da güncellemeyi alan PC'lerinin rastgele donduğunu belirtiyor.

Reddit kullanıcılarının da gündeminde olan bu soruna dair şu an için evrensel bir çözüm getirilmemiş olduğu da söyleniyor.

"SoloWingX" adlı Reddit kullanıcı tarafından yapılan açıklamada güncelleme süreci sorunsuz geçse de güncellemenin ardından bilgisayar yeniden başlatıldığında sistemin donduğundan bahsediliyor: "Oturum açtıktan sonra 20 saniye kadar her şey sorunsuz çalışıyor. Bu sürenin ardından fareyi Başlat ve görev çubuğu gibi alanlara götürdüğümde ekran donuyor ve Microsoft Windows'un yanıt vermediğine dair bir mesaj alıyorum."

Kullandığı PC'ye format da atmak istemediğini belirten kullanıcı sorunun üçüncü parti yazılımlarla da ilgisi olmadığını kanıtlamış.

Sorunun belirli bir model, grafik kartı ya da işlemciyle ilgisi olmadığı da söyleniyor. Halihazırda konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER