Anniversary Update için 7 ipucu!

0
8

Windows 10'a şimdiye kadarki en önemli değişiklikleri getiren güncelleme olan Anniversary Update artık hizmetimizde. Windows 10'un ilk yılını tamamlamasını kutlayan güncelleme, Windows 10'u baştan aşağı değiştirmiyor ancak keşfedecek birçok yenilik getiriyor. Elbette bu yenilikleri hızla keşfetmek, sizler için hazırladığımız 7 maddelik ipuçlarıyla daha kolay olacak.

İşte Windows 10 Anniversary Update'in bilmeniz ve denemeniz gereken 7 yeniliği.

1. Ses cihazını görev çubuğundan değiştirin: Sesin hangi cihaz üzerinden çalacağını değiştirmek için Denetim Masası'nı dolaşmanıza artık gerek yok. Uyarı alanındaki ses simgesine tıkladığınızda açılan ses çubuğunun üstündeki cihaz adına tıklayın. Şimdi bilgisayarınızdaki ses cihazlarının bir listesi ekrana gelecek ve bu cihazlar arasından seçim yapabileceksiniz.

Windows 10 Anniversary Update mercek altında!

2. Koyu temayı etkinleştirin: Windows 10'un ara yüzündeki beyazlar size fazla geliyorsa, renkleri tersine çevirebilirsiniz. Ayarlar uygulamasını Win+I tuşlarına basarak açın ve Kişiselleştirme > Renkler yolunu takip edin. Burada "Uygulama modunuzu seçin" altında koyu rengi seçin.

Buradaki bir başka yeni seçenek olan "Başlık çubuğunda renk göster", pencerelerin üzerindeki yatay çubukların seçtiğiniz tema rengiyle uyum göstermesini sağlıyor.

3. Yenilenen emoji'lere ulaşın: Yenilenen emoji'ler daha renkli ve eğlenceliler. Onlara ulaşmak için Görev çubuğuna sağ tıklayın ve "Dokunmatik klavye düğmesini göster" üzerine tıklayın. Şimdi uyarı alanında beliren klavye simgesine tıklayarak klavyeyi görünür hale getirin. Gülen yüz simgesine tıklayarak emojil'lere ulaşabilirsiniz.

Sonraki Sayfa 1 / 2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER