Oral-B Genius, Türkiye’de! Dişlerinizi nasıl fırçalıyorsunuz?

0
20

Oral-B Genius, Türkiye’de! Dişlerinizi nasıl fırçalıyorsunuz?

Diş ve ağız sağlığında yeni bir dönem başlıyor. Tüm detaylar röportajımızda.

Oral-B, yeni ürünü Oral-B Genius'u Türkiye'de tanıttı. Ürün, Oral-B App 4.1 uygulamasıyla ideal diş fırçalama deneyimini sunabiliyor ve tek şarj ile tam 12 gün boyunca kullanılabiliyor.

Bu şarjlı fırça, ağız ve diş yapınızı inceleyerek temizlemeniz gereken noktalar konusunda sizi bilgilendiriyor ve hangi bölgeye, nasıl bir basınç ve ne kadar süreyle müdahale etmeniz gerektiğini aktarıyor. Oral-B Genius'ın sahip olduğu Salınım-Dönem-Titreşim teknolojisi de tavsiye edilen fırçalama süresi içinde dişlerin ideal şekilde temizlenmesini sağlıyor.

Oral-B Genius, siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğine sahip. Önümüzdeki haftadan itibaren ülkemizde satışa sunulacak olan ürün, 579 liralık (beyaz) ve 629 liralık (siyah) fiyat etiketlerine sahip.

Tanıtım videosu için tıklayın.

Kutu içeriği:

Şarj edilebilir diş fırçası, akıllı seyahat çantası, şarj istasyonu, akıllı telefon tutacağı, 4 fırça başlığı (CrossAction, Floss Action, Sensitive ve 3DWhite).

TeknoKulis ekibi olarak, Oral-B'nin yeni ürün tanıtım etkinliğinde biz de yerimizi aldık ve bu ürün hakkında daha fazla bilgiyi yetkili ağızlardan talep ettik.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

– Merhaba. Ben, Özge Erdem. Oral-B ve İpana – Ağız Bakım Kategorisi Market Müdürüyüm.

– Ben, Umut Kurttaş. Oral-B Ürün Müdür Yardımcısıyım.

– Ben, Merve Aksoy. Diş Hekimi ve Oral-B'de Profesyonel Akademik İlişkiler Müdürüyüm.

Bugün bize tanıtacağınız ürün hakkında sizden kısaca bilgi alabilir miyiz?

ÖE: Hani bazı ürünler için "Devrim yaratan teknoloji" derler ya, işte bu gerçekten böyle bir ürün. Şarjlı diş fırçaları, özellikle Batı Avrupa'da ağız bakım kategorisinin amiral gemileri konumunda. Oral-B de bu kategoride yıllardır açık ara liderliğini sürdürüyor.

Bunu bir adım öne taşımak ve kendimizi yenilemek adına, şimdi de Genius ürünüyle karşınızdayız. Bu ürün, gerçekten hiçbir dış fırçasının yapamadığını yapıyor ve ağzınızı diş hekiminizin önerdiği gibi temizlemenizi sağlıyor. Hem süre olarak hem doğru yerlere yöneliş olarak hem de doğru baskıyı uygulamak olarak. Heyecanlıyız, çünkü bu ürün, dış fırçaları için yepyeni bir nokta.

#Sayfa#

Peki ne kadar kullanım ömrü bulunuyor?

ÖE: Ürün, şarj edilebilir pile sahip. Tek şarj ile 12 gün boyunca rahatlıkla kullanılabiliyor. Hızlı da şarj oluyor. Kutuda diş fırçasının yedek başlıkları da ayrıca yer alıyor. Tabii ek olarak yedek başlıkları satın alabileceksiniz. Bu başlıkların kullanım süresi, önerilen süre olarak 3 ay, ama dünyada ortalama 6 ayda bir değiştiriliyor.

Türkiye'de insanların diş fırçalama alışkanlıkları ve ağız bakım sağlığı konusunda ilgisi ne durumda?

ÖE: Ne yazık ki çok iyi noktada olmadığını biliyoruz. Ortalama diş fırçalama sıklığı, 3 günde 1 kez ve 40 saniye. Ama tavsiye edilen, günde 2 defa ve 2 kez. Ortalama olarak bir haneye, yılda 1 diş fırçası girmiyor. İnsanlar 2 senede 1 kez diş fırçasını değiştiriyor diyebiliriz.

Bu fırçayı aldığımızda, içinde 4 tane de yedek başlığı var. Peki bu ürünü ailecek kullanabilir miyiz? Örneğin bir başlık kendim için, diğeri kardeşim için.

ÖE: Tabii ki, bütün aile kullanabilirsiniz. Aslında böyle baktığımızda maddi anlamda da oldukça uygun. Manuel fırçaya göre de yedek fırça başlıklarının fiyatları uygun. İlk etapta bu ürün daha pahalı görünse de, bu bir yatırım aslında sizin için. Bu yatırımı bir kez yaptıktan sonra uzun vadede kullanıyorsunuz ve aslında kârlı çıkıyorsunuz.

UY: Ürünün fiyatı 579 lira (beyaz olan), ama 5 yıllık bir kullanım ömrü var. Yani yılda sadece 100 lira civarı bir para ödeyerek hiçbir fırça ile elde edemeyeceğiniz diş ve ağız temizliğini elde ediyorsunuz.

ÖE: Gerçekten bu tip şarjlı fırçaları bir kez kullananlar bir daha geri dönemiyor. Çünkü farklı bir his sunuyor ve buna alışınca manuel fırçalar cazibesini çoktan yitiriyor. Aslında sanki daha önce fırçalamıyormuş gibi düşünülüyor.

Sonuçta bu bir elektronik ürün. Bluetooth bağlantısı da var ve akıllı telefonla birlikte çalışıyor. Bu tip detaylar, "Acaba sağlığa zararlı mıdır?" endişesini de oluşturabilir, ne dersiniz?

ÖE: Kesinlikle korkmanızı gerektirecek bir şey yok.

Bu ürünü daha önce Türkiye'de kullanıcılara denettirdiniz mi hiç?

ÖE: Bugün ilk kez size tanıtıyoruz ve bundan sonra tabii ki diş hekimi ofislerinde ve AVM'lerde hem tanıtmak hem de denetmek ve yedek fırça başlıklarını hediye etmek için çalışmalar yapacağız.

#Sayfa#

MA: Avrupa'da küçük çocuklar, manuel diş fırçalarını gördükleri zaman "Bu nedir?" diye soruyor. Yani oralarda şarjlı diş fırçalarının kullanımı gerçekten çok yaygın.

UY: Türkiye'de yılda yaklaşık 400 bin şarjlı diş fırçası satıyoruz ve birçok modelimiz var. Fiyatlar 60 liradan başlıyor ve bunların tamamı için, "Eğer ürünü beğenmezseniz, 30 gün içinde iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz" diyoruz. Son 1 yılda sadece 15 iade aldık. Dolayısıyla deneyen kişiler memnun kalıyor. Bir de Avrupa'yla ilgili verilerimizi paylaşayım. Şarjlı diş fırçasıyla diş fırçalamaya başlayan çocukların %65'inin ağız sağlığı çok belirgin şekilde yaşıtlarına göre daha iyi.

MA: Artık diş hekimlerindeki teknolojiler de dijitalleşiyor. 3 boyutlu cihazlar var. Eskiden laboratuvarda harcadığınız 1 haftalık süreci şimdi 1 saatte tamamlamak mümkün. Bir diş hekimi olduğum için ben de yorumları biliyorum. Bu tip fırçaları kullanan hastalar, "Daha önce ben fırçalamıyormuşum, dişlerimi ve ağzımı tam olarak temizleyemiyormuşum" hissini yaşıyor.

ÖE: Son bir şey daha ekleyeceğim. Genelde şarjlı fırçalar için şöyle bir yanlış anlama var. İşte "Bu sadece özel kişiler için, sağlık problemi olanlar için" diye. Aslında tam tersi, bu herkes için ve diş hekimlerinin gerçekten önerdiği bir ürün.

MA: Hastalar manuel fırça kullandıkları dönemde, onlardan istediğimiz birçok şey vardı. Doğru tekniği uygulayacak, doğru süreyi uygulayacak ve doğru yerleri fırçalayacak. Ama maalesef hastalar bunları tam olarak yapamıyordu. Dolayısıyla çok fazla diş eti ve diş çürüğü problemiyle karşılaşabiliyorduk. Şarj edilebilir diş fırçası ise, bir diş hekiminin aradığı her şeyi verebiliyor. Doğru şeyleri öneriyor, hastayı da takip ediyor ve bu sonuçlar diş hekimiyle paylaşılabiliyor.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

Ürünün detaylı deneyim yazısı ve videosuyla yakında karşınızda olacağız…

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER