Uzaylıların mega yapıları daha esrarengiz hale gelmeye başladı!

0
13

Uzaylıların mega yapıları daha esrarengiz hale gelmeye başladı!

Uzaylılar yıldızın enerjisini tüketiyor olabilir mi? Yeni yayınlanan rapor ortalığı karıştırdı.

KIC 8462852 yıldızındaki parlaklığının düzensiz aralıklarla artması ve azalması geçtiğimiz seneden bu yana en çok konuşulan konulardan biri. Yıldızın yapısındaki bozulmayla ilgili birçok teori ortaya atıldı. Tabii ki en uçuk teori ise uzaylıların yıldızın etrafına inşa ettiği devasa yapılar oldu.

Yeni bir raporda yıldızdaki parlaklığın son birkaç sene içinde eskisine nazaran azalmış olduğu saptandı. KIC 8462852 üstündeki gizem daha da artmış durumda.

İşin içinde uzaylılar mı var?

Bu sene bazı astronomlar KIC 8462852'de genel olarak parlaklıkta kararma olduğunu iddia etti. Fakat geçtiğimiz mayıs ayında bir grup araştırmacı yıldızdaki sözde değişimin farklı teleskopların kullanılmasından dolayı kaynaklandığını savundu. CalTech'ten yüksek lisans öğrencisi Ben Montet ile Carnegie Enstitüsü'nden Dr Joshua Simon, KIC 8462852'nin 2009 – 2013 yıllarda Kepler tarafından alınmış 53 görsel üzerinde ham piksel verilerinin analizi yaptı. Yıldızda sürekli gerçekleşen bir kararma olduğunu, parlaklığın azalmaya devam ettiği sonucuna ulaştılar.

Birkaç astronom yapılan belirli karşılaştırmalara göre KIC 8462852'deki azalmanın hızlı gerçekleştiğini belirtiyor. 4 yıl içinde parlaklık %3 sönmüş halde. Ben Montet yaptığı açıklamada, bu gelişmenin hızlı ve doğrusal olmadığını yinelerken, kendilerini ikna etmek için uzun zaman boyunca çalıştıklarını, fakat şaşırtıcı bir sonuca ulaştıklarını vurguladı. Komplo teorisyenleri bu gelişmeyi yine uzaylılara bağladı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER