LeBron James, NBA tarihinin en pahalısı oldu. İşte alacağı yeni ücret!

0
14

LeBron James, NBA tarihinin en pahalısı oldu. İşte alacağı yeni ücret!

Michael Jordan, Chicago Bulls ile final sezonunda 33 milyon dolar kazanmıştı, ama James'in muhtemel kazancı biraz daha fazla…

Cleveland Cavaliers, yıldız oyuncusu LeBron James'in büyük katkılarıyla NBA tarihindeki ilk şampiyonluğuna ulaşalı uzun bir zaman olmadı ve Cavaliers'tan James'i takımda tutmak için eşine az rastlanır bir hamle geldi.

Mashable'da yer verilen habere göre LeBron James, kulübüyle 3 yıllık yeni bir kontrat imzaladı ve kulüpten bu 3 yıl için 100 milyon dolar alacak. James, yeni sözleşmeyle ilk yıl 31, ikinci yıl ise 33 milyon doların üzerinde bir kazanç sağlayacak. Böylelikle James, bir sezonda en çok kazanan oyuncu unvanının sahibi olacak. 3. sezon için ise James'in karar alma şansı bulunuyor.

Bu arada, efsane basketbolcu Michael Jordan'ın Chicago Bulls'tan 97-98 sezonunda 33 milyon dolar (Muhtemelen günümüze uyarlanmış rakamla) kazandığını ekleyelim. James, böylelikle ufak bir farkla Jordan'ı geride bırakacak.

Ufak bir hesap yapmamız gerekirse, LeBron James, bu 3 yıllık süreçte her bir gün için 91,324 dolar kazanacak. Tabii anlaşmada bir değişiklik olmazsa…

Space Jam 2 resmen onaylandı, bu sefer LeBron James sahne alacak!

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER