Microsoft, bu platformlar için Skype’ın fişini çekiyor

0
9

Microsoft, bu platformlar için Skype'ın fişini çekiyor

Cihazınızı değiştirmeniz gerekebilir, ama tabii daha vaktiniz var…

Microsoft, 2011 yılında 8.5 milyar dolar ödeyerek Skype'ı bünyesine katmıştı. Sonrasında Microsoft efsanesi MSN'e veda etmiştik. Detaylar için 2012'de hazırladığımız bu haberimize göz atabilirsiniz.

Ve tabii ki Microsoft, son yıllarda Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonlarıyla teknolojiseverlerin karşısına çıkıyordu. Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1, firmanın önemli adımlarıydı. Yakın bir zamanda ise Windows 10'a geçiş süreci başladı ve dolayısıyla önceki sistem sürümlerinin öncelikleri de ortadan kalkmış oldu.

Milyonlarca kullanıcı Skype'a veda edecek

Microsoft'tan geçtiğimiz günlerde gelen bilgiler, 2017 yılının başlarında Windows Phone kullanıcılarının %80'lik diliminin (Windows Phone 8 ve 8.1) Skype'a veda edeceği yönünde. Bu aynı zamanda Windows RT ve Android 4.0.3 (ve altı) sistemler için de geçerli olacak.

Microsoft, Skype için yeni planlar düşünüyor, ama tabii bunları hem güncel PC sistemleri hem de güncel akıllı telefonlarıyla teknolojiseverlerin beğenisine sunmayı hedefliyor. Bakalım bu karar, Skype'ın pazar payına nasıl bir etki yapacak.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER