macOS Sierra, tvOS 10 ve watchOS 3’ün beta 6 sürümü yayınlandı

0
16

macOS Sierra, tvOS 10 ve watchOS 3'ün beta 6 sürümü yayınlandı

Apple, iOS 10'la birlikte tüm işletim sistemlerinin yeni beta paketini paylaştı.

Apple artık yaklaşmakta olan yeni işletim sistemlerinin 6. beta sürümlerini yayınladı. macOS Sierra, watchOS 3 ve tvOS 10'un yeni beta güncellemeleri indirilebilir durumda. watchOS ve tvOS sadece geliştiricilere açık halde. Sierra'nın hem geliştirici betası hem de açık betası çıktı. Eğer Apple'ın beta programına kayıtlıysanız, Sierra'nın betasını Mac'inize yükleyebilirsiniz.

macOS Sierra'daki yenilikler nedir?

Apple, OS X adını macOS olarak değiştirdi ve taze bir başlangıç yaptı. Hatırlarsanız aylar önce çıkan raporlarda, Siri'nin Mac platformuna geleceği ileri sürülmüştü, Sierra'nın açıklanması ile birlikte bu iddialar da doğrulandı. Aslında Apple, Siri'yi kendi ekosistemi içinde tamamen yaymak istiyor. Hatta spekülasyonlarda, Apple'ın, Amazon Echo'ya rakip olarak cihaz geliştirdiği söylenmişti. Bu cihaz Siri'nin gelişmiş sürümüne sahip olan, kendi mikrofonu ve hoparlörü olan yeni bir Apple TV olacak. Tabii ki şu aşamada kesin bir yorumda bulunmak doğru değil.

Bununla birlikte yeni macOS'de derin iCloud entegrasyonu var, ayrıca Apple Pay ise web'e taşınıyor. Picture in Picture özellikler de Sierra'da son kullanıcılara sunulacak.

Apple, iOS 10 beta 6'yı yayınladı

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER