Android Cihazlarda Nasıl VPN Kullanırsınız?

0
3

Artık sadece masaüstü ve dizüstü PC’lerde değil; mobil akıllı cihazlarda da VPN yapılandırmasından yararlanılıyor. Peki söz konusu yapıyı, Android telefonlarda nasıl kullanırsınız? Sorunuzun cevabı yanıtı yazımızda gizli.

VPN uygulamaları sadece yasaklı sitelere girme amaçlı kullanılmıyor. Hatta Amerika, Japonya ve Batı Avrupa ülkelerinde çok daha önemli bir hedef güdülüyor: Kimliğinizi ve bulunduğunuz adresi, kötü niyetli bilgisayarlar korsanlarından korumak. Bazı VPN hizmetleri ücretsiz, bazıları ise deneme süresi şartı koşuyor. Biz özellikle ücretsiz olan VPN uygulamalarını sizin için inceledik.

vpnNeden VPN kullanırız?

Daha önce de değindiğimiz gibi sadece yasaklı sitelere girmek için değil; kimliğinizi internet korsanlarına karşı korumak için de VPN kullanırsınız. Bu tür uygulamalar, özellikle güvenli olmayan bağlantılarda yardımınıza koşar ve size muazzam bir mahremiyet sağlar. Maalesef bazı uygulamalar, internet hızınızı kayda değer biçimde düşürebilir. Ne de olsa sürekli “aracı” kullanmak zorunda kalırsınız. Yazımızda en hızlı uygulamalardan bazılarına değindik.

Tunnel Bear

Tunnel Bear, sahip olabileceğiniz en iyi aracı uygulamalardan biri; üstelik olur olmadık yerlerdeki reklamlarla karşınıza çıkmıyor. Ancak, ücretsiz sürüm sadece 500 MB’lık veri transferine olanak tanıyor. Uygulamayı şu bağlantıdan indirebilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tunnelbear.android

Opera VPN

Opera’nın yazılımı, etkili ve basit arayüzü ile iyi tasarlanmış bir uygulama. Opera VPN, üst düzey hız sunuyor. Reklamlar ise olur olmadık yerlerde karşınıza çıkmıyor. Yani sadece başta ve sonda reklamlarla karşımıza çıkıyor, bu da fazlasıyla ideal. Herhangi bir veri indirmek sınırı yok. Tek dezavantajı, sadece beş farklı sunucu bulundurması. Ücretsiz ve son derece hızlı. Uygulamaya şu linkten ulaşabilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.vpn

Betternet

Betternet bizim favorilerimizden. Opera’nın uygulamasına benzer şekilde ücretsiz ve veri transferi boyutu gibi kısıtlamalardan muaf. Aynı Opera’nın uygulaması, standart sürümün çok fazla sunucu ile çalışmaması dezavantaj konumunda olsa da, keyifli ve basit arayüzü ile gönülleri kazanıyor. Uygulamanın ücretli sürümünün fiyatı ise fazlasıyla yüksek: 12 dolar. Siz en iyisi ücretsiz sürümden şaşmayın. Yazılıma şu bağlantıdan erişebilirsiniz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.freevpnintouch

Elle Ayar

Özgür internet dünyası Play Store’da elde edebileceğinizden çok daha geniş. Birden çok platformda hizmet sunan servis sağlayıcıları var ve Android’de yerel bir bağlantı kurmak için hesap bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Biraz daha ayak fazla ayak işi gerektirir, ancak daha ucuz ve daha güçlü konuma getirilebilir. . Birden çok eş zamanlı bağlantı edinirseniz, tüm cihazlarınız bu nimetten faydalanabilir.

Popüler seçeneklerinden bazıları Özel İnternet Erişimi, NordVPN ve KeepSolid’dir. Hepsi, size Android menüsüne ekleyebileceğiniz sunucu ve hesap ayrıntılarını sağlar. Genellikle, sistem ayarlarınız, Connections (Bağlantıları) alanındaki “More” (Daha fazla) seçeneği altında bulunur. Sağlayıcılar tarafından sunulan verileri yeni bir “güvenli internet” bağlantısı kurmak için kullanabilirsiniz.

Sonrası Android Cihazlarda Nasıl VPN Kullanırsınız? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER