Microsoft, Beam Servisinin Adını Mixer Olarak Değiştirdiğini Duyurdu

0
12

Yazılım devi Microsoft bugün yaptığı açıklama ile yayın servisi Beam’in adını Mixer olarak değiştirdiğini ve bazı yeni özellikler getirdiğini duyurdu.

Mixer’in kurucusu ve yöneticisi olan Matt Salsamendi, Microsoft’un aldığı bu kararın oldukça zor bir karar olduğunu duyurdu. Bir ekip olarak bu kararın alındığını açıklayan Salsamendi her alanda büyük bir büyüme hedeflediklerini belirtirken bunun Beam adı ile gerçekleşemeyeceğini düşündüklerini açıkladı.

Beam, Ağustos ayında yazılım devi tarafından satın alınmıştı. Bu marka değişikliği pek de alışkın olduğumuz cinsten değil çünkü arkasında açık neden bulunmuyor. Bugün bu değişiklik ile beraber Mixer’e bazı yeni özellikler de geldi. Artık oyuncular Mixer ile Twitch ya da YouTube üzerinden yayın yapabilecek. Ayrıca 4 yayıncı bir araya gelerek tek bir kanaldan yayın yapabilecek. Bu özellik PC kullanıcılarına bugün sunuldu, Xbox Insider programında yer alan kullanıcılar ise uzun zamandır bu tarz yayınlar yapabiliyordu.

Microsoft bir de iOS ve Android için Mxier Create adını verdiği bir uygulama duyurdu. Henüz beta aşamasında bulunan uygulama ile mobil oyunlar içinde yayın yapabilmek mümkün olacak. Mobil oyuncular aynı zamanda PC’den, konsoldan ya da diğer mobil cihazlardan yayın yapan kullanıcıların yayınlarına dahil olabilecek. Mixer ayrıca şirketin 11 Haziran’daki E3 2017 panelini de yayınlayacak. Bu panelde Project Scorpio’nun donanımının tamamen duyurulması ve çıkış tarihinin açıklanması bekleniyor.

Sonrası Microsoft, Beam Servisinin Adını Mixer Olarak Değiştirdiğini Duyurdu Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER