Android 7.1’de Nasıl Boş Alan Elde Edersiniz?

0
6

Android kullanıcılarının gün aşırı karşılaştığı depolama sorunu, Nouhat 7.1 güncellemesi ile tarih olabilir. Ne var ki bunu başarmak için bazı adımları atmanız gerekiyor.

Yeterli depolama elde etmek akıllı telefon kullanıcılarının sürekli boğuştuğu bir sorun. Ne var ki Android 7.1 bu işi tek bir noktada ele alacak bazı entegre araçlarla birlikte. Hangi seçeneklerin var olduğunu kontrol etmek için Ayarlar> Depolama alanına doğru yol almanız yeterli. Android’in önceki sürümlerinde olduğu gibi, kategoriye göre kullanılan bir depolama dağılımı görürsünüz Depolama koşullarınız net bir şekilde belirtilir.

androidBununla birlikte, listenin üst kısmındaki Depolama Alanını Yönet’i seçerek yeni aracı incelemenizi öneririz. Akıllı Depolama alanına geçiş yaptığınızda ve telefonunuzun belleği dolduğunda yedeklenen fotoğrafları ve videoları otomatik olarak kaldıracak bir seçenek göreceksiniz. Android 7.1 temelli akıllı telefonunuz varsa, tam kapasiteli bir ücretsiz depolama alanı elde edersiniz.

Depolama alanı yönetin

Bu ibareyi gördükten sonras “Şimdi temizleyi” seçerseniz, ögeleri kaldırmak için daha özel seçenekler elde edebilirsiniz. Bu ögeler, uzun süredir kullanılmayan uygulamaları veya fotoğrafları arar ama Android 7.1 daha fazlasını başarabilir.

Telefonunuzda hangi uygulamalarının ve diğer ögelerin ana depolama alanında olduğuyla ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Cihazınızı tüketen uygulamalarla ilgili daha fazla bilgi edinin ve gereken düzenlemeleri yapın. Paylaşılan depolama menüsünden, uygulamalar, resimler veya videolar gibi herhangi bir kategoriye dokunabilirsiniz. Bu da, hangi bölümün en çok yeri işgal ettiğini keşfetmenize yardımcı olur.

Sorunun çözülmesi yolundaki diğer bir alternatif adım ise taşıma menüsü. Gereksiz yer kaplayan uygulamaları, SD kart gibi boş alanlara taşımanız mümkün.

Listenin üst kısmındaki “Depolama Alanını Yönet” imgesini seçerek aracı inceleyin. Akıllı Depolama alanına geçiş yaptığınızda ve telefonunuzun belleği dolduğunda yedeklenen fotoğrafları ve videoları otomatik olarak kaldıracak bir seçenek göreceksiniz. Nougat temelli cihazlarla bu işlemi gerçekleştirmek sadece birkaç saniye alacak.

“Şimdi temizlemeyi” seçerseniz, ögeleri kaldırmak için daha spesifik seçenekler elde edebilirsiniz. Bu ögeler, uzun süredir kullanılmayan uygulamaları veya fotoğrafları aradığı için güncel mobil işletim sisteminde pek çok seçenek emrinize amade olacaktır. Gerisiyse sizin tercihinize bağlı.

Sonrası Android 7.1’de Nasıl Boş Alan Elde Edersiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER