Android Telefonda, Hesaplarınızı Nasıl Kontrol Edersiniz?

0
3

Android telefona sahip olan herkesin bir Google hesabı var ama telefonlarda kendi giriş ve kimlik bilgilerine ihtiyaç duyan birçok uygulama da mevcut. Telefonunuzu ne kadar uzun süreli ve yoğun kullanırsınız, o kadar çok hesap ve kimlik bilgisine ihtiyaç duyarsanız. Neyse ki bu uygulamaları yönetmek için her uygulamayı ayrı ayrı açmanız gerekmez.

Uygulama hesabı kaldırmak veya değiştirmek için Google Ayarlar sekmesi fazlasıyla kullanışlı bir yöntem. Bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğinizi adım adım irdeleyeceğiz.

Ayarlar’daki Hesaplar sekmesi, telefonunuzdaki tüm çevrim içi hesapların anahtarlarını elinde tutar. “Ayarlar” simgesindeki “Kişisel” sekmesine gidin. Hesaplar için özel bir seçenek bulacaksınız. Bu, cihazınızın nasıl çalıştığıyla ilgili birçok tercihi bulacağınız Google sekmesinden ayrı bir yapıdır. Hesaplar; telefonunuzda bulunan sosyal medya, depolama alanı ve e-posta hesaplarının bir listesini tutar, bunları silmek ve onların arka plan etkinliklerini kontrol etme olanağı verir.

androidSekmeyi açtıktan sonra, telefonunuzdaki etkin hesapların alfabetik bir listesiyle karşılaşacaksınız. Android cihazlardaki tüm Google hesaplarınız Google sekmesinde eksiksiz olarak toplanır, ancak kullandığınız diğer e-posta adresleri uygun alıcıya(yani uygulamaya) bağlanacaktır. Dolayısıyla, iCloud adresinizi yönetmek için Newton Mail ve Gmail kullanırsanız, iki uygulama karşınıza ayrı ayrı çıkar.

Hesap açın ve yönetin!

Listenin altında, bir Hesap ekle düğmesi göreceksiniz. Simgeye dokunduğunuzda, telefonunuzda bir hesap gerektiren tüm uygulamaların listesini edineceksiniz. Böylece istediğiniz uygulama için istediğiniz hesabı ekleyebilir veya yeni bir tane oluşturabilirsiniz. Listeden bir uygulama seçtikten sonra yeni bir kullanıcı adı ile giriş yapabileceğiniz giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. (Google butonu, sizi Google Play Hizmetleri hesap sayfasına götürür ama önce parmak izi veya kimlik doğrulamasını ister).

Hesaplar sayfasına geri döndüğünüzde, istediğiniz uygulama etkin listeye eklenecektir. Hesap eklemenin yanı sıra, uygulamaların kullandıkları veri kullanım miktarlarını da yönetebilirsiniz. Her uygulamanın kendi senkronizasyon ayarları vardır, böylece pil ömrünüzü kısaltan herhangi bir öge başa çıkabilirsiniz. Çoğu uygulamada, basit açma kapa tuşları vardır ancak bazıları biraz daha karmaşıktır. Ayrıca, sağ üst köşedeki üç noktalı ağ simgesine hafifçe tıklayarak Otomatik veri senkronizasyonunu kapatabilirsiniz. Bu da gereksiz bildirimlerden kurtulmanıza ve batarya tasarrufunda bulunmanıza yardımcı olacaktır.

Sonrası Android Telefonda, Hesaplarınızı Nasıl Kontrol Edersiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER