Karman Çorman Masaüstü Yapısını Nasıl Düzenlersiniz?

0
7

Artık kaos boyutuna taşınmış masaüstü ekranınızı düzenlemek için üç basit yöntemi kullanmanız yeterli. Söz konusu yöntemler, sadece birkaç dakika alacak ama size kaotik bir tabloya bakmaktan kurtaracak.

Masaüstünüz, indirdiğiniz veya kolayca bulunmasını istediğiniz dosyaları hızlı bir şekilde saklamak en uygun yer. En azından ilk başta böyledir. Dosyalar zamanla birikir ve masaüstünde verimliliğin tam tersi olan bir karmaşa yaşar.

masaüstüKaosla ile uğraşmak için üç faydalı araç mevcut:

Simgeleri gizle

Simgeleri gizle seçeneği sayesinde karışıklık artık yatağın ve halının süpürülüyor. Masaüstüne gidin ve boş alana sağ tıklayın. Şimdi Görünüm> Masaüstü simgelerini Göster’i seçin. Menü seçeneğinin yanında bir onay işareti olduğunu ve fark edeceksiniz. Onay işaretini kaldırın. Artık masaüstünüzdeki her şey Geri Dönüşüm Kutusu dahil olmak üzere her şey kaybolacak. Üzülmeyin hiçbir yere gitmediler, sadece hayalet gibi görünmez oldular. Daha önce belirttiğimiz seçenekte, “onay kutusunu” eski haline dönüştürürseniz simgeler geri gelecek.

Görev çubuğunu gizle

Görev çubuğunu gizlemek, masaüstünüzde biraz fazla alana gereksinim duyduğunuzda yapılacak klasik bir harekettir. Windows 10’da, görev çubuğuna boş bir alanda sağ tıklayın ve Ayarlar’ı seçin. Ayarlar uygulaması doğrudan görev çubuğu bölümünde açılacaktır. Buradan masaüstü modunda görev çubuğunu otomatik olarak gizle etiketli kaydırıcıyı aktif hale getirin. Window 10 kullanmadığınızı varsayalım: Önü sürümlerinde görev çubuğunu sağ tıklatın ve Özellikler’i seçin. Yeni bir pencere açılacaktır. Görev çubuğu sekmesinin altında, “görev çubuğunu otomatik gizle” etiketli kutuyu işaretleyin. Sonra Uygula ve Tamam’a basın. Görev çubuğunuz gözden kayboldu. Geri getirmeniz gerekirse, farenizi görev çubuğunun bulunduğu alanın üzerine getirmeniz yeterlidir.

Işlevsel duvar kağıdı

Bu sonuncusu daha zor ve nadir bir işlem lakin amacınıza ulaşmakta yardımcı olabilir. Masaüstünüzdeki dosyaları; resimler, kişisel, iş gibi kategorilerde düzenlemenize yardımcı olmak için düzenlenmiş bazı duvar kağıtları mevcut. Tek yapmanız, duvar kağıdını arka plan olarak ayarlamak ve dosyaları ilgili noktalara bırakmaktır. Windows, bazen çoklu monitör kurulumunuz varsa, masaüstü dosyalarınızın yerleştirilmesi sorun yaratabilir. Yine de son derece kullanışlı bir eylemdir.

Sonrası Karman Çorman Masaüstü Yapısını Nasıl Düzenlersiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER