Microsoft, İsrail Merkezli Siber Güvenlik firmasını Satın Aldı

0
5

Microsoft, İsrail merkezli siber güvenlik girişimi Hexadite’ı 100 milyon$’a satın aldı ve satın almış olduğu İsrail merkezli firmalara bir yenisini ekledi.

Microsoft’un satın aldığı Hexadite 2014 yılında Tel Aviv’de kuruldu ve şu anda merkezi Boston’ da bulunuyor. Şirketin Ar-Ge merkezi ise hala İsrail’de bulunuyor.Şirket siber saldırıları takip ediyor ve makine öğrenimi teknolojisi ile beraber bu saldırların yol açtığı hasarı düşürmeye çalışıyor.

Şirketin daha önce de İsrail merkezli Cloudyn’i satın alacağı haberleri ortaya çıkmıştı. Microsoft siber güvenlik konusunda daha önce bulut güvenliği konusunda çalışan Adallom’u 320 milyon$’a ve Secure Island’ı 80 milyon$’a satın almıştı. Şirket 2014 yılında ise Aorata’yı bünyesinde katmıştı.

Hexadite daha önce HP’nin yatırım kolu olan HP Ventures’dan, Ten Eleven Ventures’dan ve YL Ventures’dan 10.5 milyon$ değerinde yatırım almıştı. Şirketlerin ya da yatırımcıların bu satın alım ile ilgili bir açıklaması henüz bulunmuyor.

Şirket bu sene başında 2017 yılında siber güvenlik konusunda araştırma ve geliştirmeye 1 milyar$ değerinde harcama yapacağını açıklamıştı. Satın alımlar bu miktarın içerisinde yer almıyor. Şirketin İsrail’de yer alan 3 Ar-Ge merkezi de çalışmaya devam ediyor.

Sonrası Microsoft, İsrail Merkezli Siber Güvenlik firmasını Satın Aldı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER