ARM’ın Yeni İşlemcileri Yapay Zekaya Güç Verecek

0
10

Computex’in arifesinde ARM yeni nesil işlemcilerini ve grafik işlemcilerini duyurdu ve bu işlemciler özellikle yapay zeka için mükemmel.

ARM bugün resmi olarak yeni işlemci modellerini tanıttı. Yeni işlemciler Cortex-A75 ve Cortex-A55 ismini alırken yeni grafik işlemcisi Mali-G72 adıyla duyuruldu. Yeni işlemciler kendilerinden önceki nesillere göre önemli ölçüde değişmiş gibi gözüküyor.

Cortex-A75 yeni bayrak gemisi modeli akıllı telefonlarda kullanılacak model. A73’ün yerine gelen işlemci %22 oranında daha fazla performans sunuyor. Orta segmentte yer alan akıllı telefonlar için geliştirilen Cortex-A55 ise oldukça düşük enerji tüketimine sahip. Mali-G72 grafik işlemcisi ise bir önceki nesil olan G71’den %25 daha performanslı.

Bu tarz gelişmeler zaten olması gereken şeyler ancak asıl devrim yapay zeka ile alakalı. Yeni nesil işlemciler cihazın üzerindeki yapay zeka ve makine öğrenimi gibi zorlukların altından kalkabilecek şekilde tasarlandı. Ayrıca enerjiye aç olan artırılmış ve sanal gerçeklik işlemleri de yeni nesil işlemciler ile daha az enerji harcanarak gerçekleştirilecek.

Sonrası ARM’ın Yeni İşlemcileri Yapay Zekaya Güç Verecek Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER