Windows 10’da Pil Ömrünü Nasıl Uzatırsınız?

0
5

Söz konusu konu, Windows 10 masaüstü kullanıcıları için ilgi çekici olmayabilir ama dizüstü kullanıcıların ilgisini çekeceğine eminiz.

Microsoft, Windows 10’u geliştirdiğinde akıllı cihazlardan da birkaç özellik ödünç aldı. Bunların en önde gelenlerinden Battery Saver. Tıpkı telefonunuzun zayıf noktalarının düzeltildiği gibi Battery Saver, Windows 10 dizüstü bilgisayarlardaki ve tabletlerdeki pil ömrü, otomatik e-posta ve takvim senkronizasyonu, canlı dosya güncellemeleri ve bazı uygulamalar için arka plan işlemleri gibi işlemleri kapatarak azami performans elde edebilir. Battery Saver; doğal olarak ekranın ekran parlaklığını düşürür, ancak bu ayarı rahatça geri alabilirsiniz.

Pil Tasarrufu etkinleştirildiğinde, PC’nizi kapatmadan önce Facebook’ı kontrol etmeye devam edebilir, e-posta yazabilir veya tezini tamamlayabilirsiniz.

Hep tasarruf, tam tasarruf

Battery Saver’ı Eylem Merkezi’nin hızlı işlem alanına ekleyin

Pil Tasarrufu, PC’nizde iki farklı noktada hayat bulur. Birincisi, Uygulama Merkezi’nin en altındaki hızlı eylem alanındadır. Burada, Pil Tasarrufu’nu hızlı bir şekilde açıp kapatabilirsiniz.

Görev çubuğunun en sağındaki pil simgesini tıklayarak Pil Tasarrufu hızlı eylem imgelerine erişebilirsiniz.

Bilgisayarınızın güç kablosunu kullanıyorsanız, Pil Tasarrufu’nu açamayacağınızı unutmayın. Lütfen bunu aklınızdan çıkarmayın

Pil Tasarrufu sekmesindeki ayarlar uygulaması

Ayarlar uygulamasının pil bölümü pek çok dengeyi değiştirilebilir. Söz konusu uygulamayı incelemek için sırasıyla Başlat> Ayarlar> Sistem> Pil seçeneklerine gidin. Batarya gücüyle çalışırken, pilinizin kalan yüzdesini, Genel Bakış başlığı altında opsiyonların yanı sıra bilgisayarınızın kapanması için kalan tahmini süreyi de inceleyebilirsiniz. Bu bölümde ayrıca, bilgileri ayrıntılı bir şekilde gösteren başka bir ekrana götüren, uygulamaya göre pil kullanımı etiketli bir bağlantı mevcuttur.

Aşağıda, Pil Tasarrufu alt başlığı özelliği için gerçek ayarları içerir. Öncelikle, piliniz yüzde 20’nin altına düştüğünde Pil Tasarrufu’nu otomatik olarak açmak için, varsayılan olarak etkinleştirilmesi gereken bir onay kutusu görürsünüz. Pil Tasarrufu’nu her seferinde manuel olarak açmak isterseniz, bu kutunun işaretini kaldırmanız yeterlidir.

Ardından, şarj oluncaya kadar Pil tasarrufu durumu etiketli bir kaydırıcı görürsünüz. Bu, Pil Tasarrufu’nu açmanın bir başka yoludur. Bu kaydırıcı etkinleştirildiğinde, cihazınızı prize takana kadar Pil Tasarrufu moduna geçeceksiniz.

Son olarak, Pil Tasarrufu alanının altındaki bir son onay kutusu, daha düşük ekran parlaklığı olmadan Pil Tasarrufu moduna girmenizi sağlar.

Sonrası Windows 10’da Pil Ömrünü Nasıl Uzatırsınız? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER