Intel, Yüksek Performanslı Core X Serisi İşlemcilerini Duyurdu

0
13

Intel bugün Computex kapsamında gerçekleştirdiği sunumda Core X serisi performanslı masasüstü işlemcilerinin yeni neslini duyurdu.

Intel yeni Core X serisinde, mevcut olan Core i5 ve Core i7’yi daha geliştirdi ve bu işlemcilerin üzerinde bir de Core i9 işlemcisini koydu. Core X platformu özellikle içerik üreticileri ya da üst seviye oyuncular tarafından tercih ediliyor. Bu işlemci ile mümkün olan en yüksek çözünürlükte oyun oynarken, internette yayın yapmak, izleyiciler ile konuşmak ya da dört farklı araç ile yeni bir vlog yayınlamak mümkün.

Core X serisinin en tepesinde tahmin edebileceğiniz üzere Core i9 Extreme yer alıyor. 18 çekirdekli hyperthreading teknolojisi ile 36 threade sahip ve 1999$. Daha sonra Core i9’un 16 çekirdek ve 32 threade sahip olan 1699$’lık modeli geliyor. Son Core i9 ise 12 çekirdekli ve 24 threade sahip. Bu da 999$’dan satışa çıkacak. Core X serisinde en altta ise 242$’lık Core i5 7640X yer alıyor. Core i7 X serisinde ise 339$’lık 4 çekirdekli 8 threadli model ve 599$’lık 10 çekirdekli 20 threadli model bulunuyor.

Bütün bu işlemciler şirketin yeni X299 anakartları çalışacak. Yapılan açıklamaya göre üreticiler gelecek haftalarda yeni işlemciler ile beraber yeni anakartları da piyasaya sürecek.

Sonrası Intel, Yüksek Performanslı Core X Serisi İşlemcilerini Duyurdu Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER