Windows 10 Giriş Şifresini Nasıl Kaldırırsınız?

0
4

Windows 10 kullanıcılarının en çok sordukları sorular arasında “W10 giriş şifresini nasıl kaldırırız? bulunuyor. Bunu, nasıl kolayca başarabileceğinizi yazımızda cevaplayacağız.

Windows 10 kullanıcıysanız ve masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız; giriş şifresini “W10 güç ayarlarından” kaldırabilirsiniz. Şifre angaryasından nasıl kurtulacağınızı sizin için irdeledik.

windows 10Bu yöntemi evdeki masaüstü bilgisayarlarda uygulayın!

Öncelikle şunu belirtelim: Şifreli giriş gerçekten bir angarya olabilir ama güvenliğiniz için çok ama çok önemli. Evinizde(ofisinizdeki sistemlerde de muhakkak şifrelerden yararlanmalısınız) kullandığınız masaüstü sistemlerde bunu kaldırmanız, performans ve güç tüketimi açısından avantajlı olabilir lakin dizüstü bilgisayarlarda mutlaka şifre kullanmanızı öneriyoruz. Zira bilgisayarınız kolayca başkalarının eline geçebilir.

İlk olarak Windows 10 Başlat Menüsü’nü tıklayın ve komut satırına “Netplwiz” yazın. Söz konusu programı seçin. Bu pencere, Windows kullanıcı hesaplarına ve birçok parola denetimine erişmenizi sağlar. Menünün sağ üstüne doğru ilerleyin. Kullanıcı adı ve şifre seçeneğinin yanında onay işareti göreceksiniz. Bu onay işaretini kaldırın.

“Uygula” simgesini tıkladığınızda, sistem size uyarıda bulunacaktır. Mevcut şifrenizi iki kez girin ve “onay” ibaresine tıklayın. Gelecek sefer bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda veya bilgisayarınız uykudan uyandığında, şifrenizi girmeniz gerekmeyecektir. Yine de bazı uyarılarda bulunmamız şart. Bazı kullanıcıların iddiasına göre Lenovo temelli cihazlar bu eylemi imkansız hale getiriyor. Gerçi Lenovo yetkilileri şifre kaldırma işleminin mümkün olduğunu savunuyorlar. En sağlıklısı bunu sizin test etmeniz.

Sonrası Windows 10 Giriş Şifresini Nasıl Kaldırırsınız? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER