Asus Oyuncular için 35 inç Büyüklüğündeki Yeni Monitörünü Tanıttı

0
8

Geçen hafta Acer 35 inç büyüklüğündeki oyuncu monitörünü duyurmuştu ve en büyük rakiplerinden biri olan Asus’tan cevap pek gecikmedi.

Asus bu hafta düzenlenen Computex etkinliğinde 35 inç büyüklüğündeki oyuncu monitörünü tanıttı. ROG Swift PG35VQ, quantum dot LCD teknolojisi ile üretildi ve 3440 x 1440 çözünürlüğe sahip. Monitörün ayrıca HDR desteği de bulunuyor. Acer’ın tanıttığı modelde HDR desteği yer almıyordu.

Ek olarak PG35VQ’yu rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden birisi de tazeleme hızı. Acer’ın tanıttığı modelin tazeleme hızı 100 Hz’de ve overclock ile 120 Hz çıkabiliyordu. PG35VQ ise 200 Hz tazeleme hızına sahip ve G-Sync destekliyor.

Çözünürlük ve görüntü kalitesi monitörler için son derece önemli ancak tazeleme hızı ve tepki süresi de son derece önemli. Son dönemde bu iki Tayvanlı teknoloji devinden çıkan modeller tam anlamıyla piyasanın en iyilerinden bazıları. Ancak Overwatch ve League of Legends gibi popüler e-spor oyunları hala daha ultra geniş ekran desteklemiyor. 35 inç büyüklüğündeki ekran 21:9 en boy oranına sahip.

Şirket monitörün fiyatı ile ilgili bir açıklama yapmadı Acer’ın 1000$ civarından çıktığını düşünecek olursak Asus da bu fiyatın çok uzağında olmayacaktır.

Sonrası Asus Oyuncular için 35 inç Büyüklüğündeki Yeni Monitörünü Tanıttı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER