Bellek Kartı Kullanarak, Android Telefonunun RAM’ini Nasıl Artırırsınız?

0
6

Android temelli akıllı cihazınızda oyun oynarken veya gelişmiş bir uygulamayı çalıştırırken RAM sorunları yaşadığınıza eminiz. RAM, donanımsal olarak yükseltilemese de, SD kartlar ve yazılımlardan faydalanarak ciddi bir avantaj elde etmeniz mümkün.

Android cihazınızda yeni oyunlar oynamak veya gelişmiş yazılımlar kullanmak istediğinizde, hele hele arkada birkaç tarayıcı sekmesi de varsa yetersiz RAM sorunu yaşamak yaygındır. Hatta telefon kilitlenebilir ve cihazınızı yeniden başlatmak zorunda kalabilirsiniz. Fiziksel saklama mimarisinin aksine akıllı telefonunun RAM’ini yükseltmek mümkün değildir. Ancak microSD’nizi ikinci bir RAM ünitesi gibi kullanmanın bir yolu mevcut.

androidBellek Kartından Faydalanarak Android Telefonunuzun RAM’ini Artırın

Android Telefonunuzun RAM’ini artırmak için ROEHSOFT RAM EXPANDER (SWAP) adlı bir uygulamayı kurmanız ve çalıştırmanız gerekir.

Bu uygulama, kullanıcıların ellerindeki SD kartları, genişletilmiş bir RAM gibi kullanmaları için bölümleri oluşturmasına olanak tanır. Bilgisayarlarda faydalandığımız “Sanal Bellek” mimarisini düşünün. MicroSD donanımını da sanal belleğe dönüştürebilirsiniz.

Şimdi madde madde neler yapmanız gerektiğinden söz edeceğiz:

1. Google Play Store’u açın
2. En az 4 GB’lık bir microSD karta sahip olduğunuzdan emin olun
3. Uygulamayı indirin. Maalesef ücretsiz değil ve sizden 30 TL talep ediyor. Şimdilik sadece İngilizce ve Almanca dil seçenekleri mevcut.
4. Cihaz uyumluluğunu kontrol edin
5. ROEHSOFT RAM-EXPANDER (SWAP) yazılımını Google Play Store’da arayın
6. Uygulamayı telefonunuza veya tabletinize kurun
7. ROEHSOFT RAM-EXPANDER’ı açın
8. Swap dosyası oluşturmak için “Swap Active” ibaresini seçin
9. Active Swamp kutusuna tıklayın
10. Swamp Mode çalışır konumda olduğu sürece, RAM’inizin kapasitesi, yazılımsal olarak artacaktır.

Uygulamayı şu bağlantıdan da indirebilirsiniz:

//play.google.com/store/apps/details?id=com.swapit.expander.de

Sonrası Bellek Kartı Kullanarak, Android Telefonunun RAM’ini Nasıl Artırırsınız? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER