Hangi Android Güvenlik Yamasına Sahip Olduğunuzu Nasıl Öğrenirsiniz?

0
2

Google, Android’i daha güvenli hale getirmek için hummalı bir çalışma yürütüyor. Dünyaca ünlü şirket, bu eylemi şeffaf kılacak çalışmalar da gerçekleştirdi. Android 6.0 işletim sistemiyle birlikte yeni sisteme geçilmişti. Android 7.0 Nougat’ta da aynı sistem devam ediyor.

Akıllı cihazınızı güvence altına almak için devam eden ve şeffaflık içeren çalışmalar tüketicilerin de beğenisini kazanıyor. Android 7.0 Nougat’ta sistemi kendiniz kontrol edebiliyorsunuz. Ne de olsa Google hemen hemen her ay bir güvenlik güncellemesi yayınlıyor. Pixel ve Nexus cihazlarının sahipleri bu konuda çok şanslılar zira yama çıkar çıkmaz gerekli güncellemeyi gerçekleştirebiliyorlar. Diğer üreticiler ise yamayı onaylamak için kendi testlerini gerçekleştirmek zorunda. Bu nedenle diğer şirketlere ait telefonları kullananlar biraz daha beklemek zorundalar.

androidGüvenlik bilgilerine hakim olun

Telefonunuzun hangi güvenlik yamasına sahip olduğunu öğrenmeniz için size pratik bir yöntem önereceğiz. Akıllı telefonunuzda ve tablet bilgisayarınızda “Ayarlar” simgesini tıklayın. Ardından “Telefon hakkında” sekmesini seçin. Ekranı aşağıya doğru kaydırırsanız “Android güvenlik yaması düzeyi” ifadesine rastlayacaksınız. Cihazınızda hangi tarihli güvenlik yamasının kullanıldığına dair bilgi de, bu ifadenin hemen altında yer alıyor.

Sonrası Hangi Android Güvenlik Yamasına Sahip Olduğunuzu Nasıl Öğrenirsiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER