Intel’in Core X Serisi İşlemcileri için Anakartlar Yola Çıkıyor

0
4

Intel geçtiğimiz günlerde daha performanslı serisi olan Core X işlemcilerinin yeni nesillerini tanıttı ve ayrıca bu seriye bir de Core i9 ekledi.

Intel’in duyurduğu bu yenişlemciler yeni anakart istiyor. Şu an satışta olan Z270 anakartları yeni X serisi işlemciler ile uyumlu değil. Sadece pahalı olan yeni işlemciler değil aynı zamanda anakartları da öyle.

X299, Z270’in üzerine çok büyük bir yenilik getirmiyor ancak eski X99 kartlarına göre büyük bir gelişme sunuyor. X299’da 24 tane PCIe 3.0 geçit bulunuyor. X99’da ise bu sayı 8’di. X299 ile sisteminize multi-gigabit Ethernetin yanında bir kaç tane GPU ve bir kaç tane M.2 SSD yükleyebilirsiniz. Buna rağmen hala daha USB 3.1, Thunderbolt ve SATA cihazlarınız için anakartta yer kalıyor.

Gigabyte’ın Auros Gaming serisi anakartları yeni işlemcileri destekleyecek. Anakartın üzerinde M.2 soğutması bile yer alıyor. Anakart 3 tane M.2 sürücüsünü destekliyor. Ayrıca oyuncu anakartı olduğu için anakartın her yeri rengarenk.

Asus’un ise 7 farklı X299 ana kartı bulunuyor. En üst modeli ROG Rampage IV, 4 yollu SLI, 10 Gb Ethernet chipset ve 802.11ad Wi-Fi destekliyor. Anakartın üzerinde verileri gösteren bir de küçük OLED ekran yer alıyor.

MSI’ın Gaming M7 ACK modelinde ise çift Killer E2500 Ethernet kontrolcüsü ve Killer 1535 Wi-Fi yer alıyor, bunların hepsi tek bir bağlantı ile kombineli olarak çalışabiliyor.

EVGA’nın overclock için hazırlanmış olan X299 Dark anakartı da 4 yollu SLI destekliyor ve üzerinde M.2 soğutucusu ile geliyor. 3 BIOS destekleyen anakartın bir de iki yollu SLI destekleyen micro-ATX boyutu bulunuyor.

ASRock’ın duyurduğu mini-ITX formundaki X299 anakartı ise 4 bellek ve 3 M.2 slotu ile beraber geliyor. Ancak boyutundan dolayı grafik kartı konusu biraz sıkıntılı. ASRock’ın Gaming i9 anakartında 10Gb Ethernet yer alıyor.

Sonrası Intel’in Core X Serisi İşlemcileri için Anakartlar Yola Çıkıyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER