Nvidia’nın Max-Q Tasarımı Sayesinde Bilgisayarlar Daha İnce Olacak

0
7

Günümüzde oyun için tasarlanan dizüstü bilgisayarlar taşınabilirlikten çok uzakta ancak Nvidia, Max-Q tasarımı ile bu durumu değiştirecek gibi gözüküyor.

Nvidia’nın Computex etkinliğinde açıkladığı tasarımı sayesinde oyuncu dizüstü bilgisayarları, ultrabook seviyelerine gelecek. Yapılan açıklamaya göre Max-Q sayesinde GTX 1080 ekran kartına sahip olan dizüstü bilgisayar 18 mm kalınlığında ve 2.3 kilogram ağırlığında olacak.

Bilgisayarlarda yer alacak olan WhisperMode ile beraber oyunda alınan kare hızı düşmeden bilgisayar daha serin ve sessiz çalışacak. Bu tasarımın yer aldığı bilgisayarlar piyasaya çıktığında Razer Blade gibi ince bilgisayarlar bu bilgisayarların yanında Razer Blade Pro gibi kalacak.

Sisteme dair bir benchmark testi mevcut değil ancak şirketin sitesinde yer alan bilgilere göre AAA oyunlarda 4K çözünürlükte GTX 1060 ekran kartı 1.8 kat daha fazla performans sağlıyor. Şirketin CEO’su Jen-Hsung Huang yaptığı sunumda 2.2 kilogram ağırlında bir bilgisayar gösteri. Huang bilgisayarda çalışmakta olan Project Cars 2’yi gösterdi ve bilgisayarın PlayStation 4 Pro ile karşılaştırıldığında %60 daha hızlı çalıştığını belirtti.

Sonrası Nvidia’nın Max-Q Tasarımı Sayesinde Bilgisayarlar Daha İnce Olacak Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER