Hyundai’nin Elektrikli Otobüsü Tek Şarjda 290 KM Gidebiliyor

0
3

Bir çok söylentiden sonra Kore merkezli otomobil üreticisi Hyundai sonunda bu hafta seri üretim elektrikli otobüsünün üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Hyundai’nin Elec City adını verdiği otobüs 256kWh bataryası sayesinde 290 km yol gidebiliyor. Otobüsün en büyük özelliği ise 1 saatte tamamen şarj olabilmesi. Şirket otobüsleri 2018 yılında satışa çıkacak.

Otobüs harika olsa da Amerika merkezli Proterra üretimi Catalyst E2 kadar verimli değil. 660kWh kapasiteye sahip olan Catalyst E2 tek şarj ile 564 kilometre mesafe alabiliyor ve Proterra’nın yeni otobüsü bu yıl içerisinde satışa çıkacak.

Bir çok üretici elektrikli otobüs işinde bulunuyor. Çin merkezli BYD şu anda otobüsleri satıyor. Kanada merkezli GreenPower da önemli üreticilerden bir tanesi. Tesla CEO’su Elon Musk da böyle bir şeylerin olabileceğini söylemişti. Ülkemizde ise Nisan ayı başından beri İzmir’de elektrikli otobüsler şehir sakinlerine hizmet veriyor.

Sonrası Hyundai’nin Elektrikli Otobüsü Tek Şarjda 290 KM Gidebiliyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER