Microsoft, Skype’ı Yenileyerek Snapchat Benzeri Bir Platforma Dönüştürüyor

0
9

Microsoft, Skype’ı 6 yıl önce satın aldı ve o zamandan beri mesajlaşma servisinin çok büyük bir değişiklik geçirdiğini söylemek zor.

Microsoft platformu satın aldıktan sonra MSN Messenger’a son vererek tamamen Skype’a yoğunlaştı ancak bu yoğunlaşma pek bir şey getirmedi. Ücretsiz toplu konuşma, anlık çeviri ve Skype’ın internet versiyonu dışında platformda bir değişiklik olmadı.

Skype günümüzde Apple’ın FaceTime ya da Facebook’un Messenger veya WhatsApp gibi platformlarının çok gerisinde kaldı. Ancak görünen o ki şirket sonunda elindeki ürünü değerlendirmeye karar verdi.

Yeni nesil Skype olarak adlandırılan bu değişikler özellikle mesajlaşmayı merkezine koyuyor. Günümüzde Skype genel olarak sesli veya görsel görüşmeler için kullanılıyor. Ancak metin tabanlı mesajlaşmalarda iMessage, WhatsApp, Messenger, Snapchat ya da diğer mesajlaşma uygulamaları Skype’ın çok çok ilerisinde.

Platformun yeni mesajlaşma arayüzünde görüşmeler 3 başlık halinde gösterilecek. Arama kısmında bir görüşme ya da mesaj aranabildiği gibi, restoran ya da YouTube veya Giphy gibi eklentiler ile mesajlara eklenebilecek ögeler aranacak. Chat kısmında ise klasik olarak Skype üzerinden gerçekleştirilen görüşmelere erişilecek. En yeni kısım olan Kamera bölümünde ise Snapchat vari özellikler yer alacak.

Platformun büyük bir yenilik geçirmesi rakiplerini yeniden yakalaması anlamına gelebilir. Microsoft bu yenilikleri ilk olarak platformun mobil uygulamalarına getirecek daha sonra ise masaüstü uygulaması güncellemeyi alacak. Skype’ın Android versiyonu bugün gelen güncelleme ile bu özelliklere kavuştu. Özellik iOS, Windows ve Mac’e ise daha sonra gelecek.

Sonrası Microsoft, Skype’ı Yenileyerek Snapchat Benzeri Bir Platforma Dönüştürüyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER