YouTube’dan Nasıl Şarkı İndirirsiniz?

0
2

YouTube sadece güncel videoların değil; müthiş şarkıların da bulunduğu bir paylaşım alanı. YouTube kliplerinden şarkı indirmek için neler yapmanız gerektiğine yazımızda değineceğiz.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz: YouTube’daki müzik videolarından bazıları çeşitli haklar doğrultusunda korunuyor olabilir. Bu tür durumlarda, söz konusu videolardaki müzikleri indirmeyin. Ancak hala anonim eserlerden oluşan binlerce şarkıya erişebilir ve bunları bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz. Madde madde bunun nasıl yapılacağını irdeleyelim:

Atube Catcher’ı İndirin

İş YouTube’dan müzik dosyası indirmeye geldiğinde aTube Catcher ile baş etmek biraz zor olabilir. En azından bu uygulamayı PC’nize bir kez kurduysanız. Pek çok ücretsiz yazılımda olduğu gibi dikkatli olmalısınız ve onay kutucukları boş hale getirmelisiniz. Zira aTube Catcher, Teoma uygulaması ve kendi istediği tarayıcının kurulu olması konusunda ısrarcıdır. Bu seçeneklerden kurtulun ve yalnızca yazılımı kurun. Tabii ki ek uygulamalardan faydalanmak da isteyebilirsiniz. Tercih sizin.

Uygulamayı şu bağlantıdan indirebilirsiniz:

http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/software/atube-catcher-review-1323672/review

Doğru şarkıyı bulun

aTube Catcher kurulduğunda pek çok seçenek sunar ama sizin işinize arayacak iki seçenek Videolar Bul’u ve şarkıları YouTube’da aramak için kullanabileceğiniz Music’tir. Dolayısıyla diğer opsiyonlarla kafanızı karıştırmamanızı öneririz. Tarayıcıdan, müzik videosunun adresini seçin(https://www.youtube.com/watch?v=yIbBID324so gibi) ve Video simgesine kopyalayın. Karşınıza, müzik videosunu hangi biçime dönüştürmek istediğinize dair bir seçenek çıkar. Tercih yine sizin.

Doğru biçimi bulun

YouTube, çeşitli cihazlarla baş edebilmek için birden fazla versiyon sunuyor: Hızlı bir PC için ideal olan format, akıllı telefonunuzun RAM’ini boğabilir. MP4, WebM veya 3GPPP seçeneklerini göreceksiniz. Eğer telefonunuzda müzik dinlemek istiyorsanız MP4 seçeneğini tercih edin. Malum MP3 biçimi tarih olmuş durumda.

Kolay yolu seçin

Başlangıçta, Müzik parçasını tıklayın, parçayı bulmanıza yardımcı olması için birkaç sözcük girin ve ardından “Ara” simgesine tıklayın. Ardından şarkıyı dinleyebilir ve sevdiyseniz “İndir” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Kaliteyi seçin

Kulağınız, sandığınız kadar hassas değil. 192Kbps ile 320Kbps arasındaki farkındaki kaliteli bir ses sistemi olmadan ayırt etmeniz çok zor. Biz telefonlar için 192Kbps’yi tavsiye ediyoruz. Şarkılarım gelecekte de kulağıma hitap etsin ederseniz 256Kbps’lik ses kalitesini tercih edebilirsiniz.

Sonrası YouTube’dan Nasıl Şarkı İndirirsiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER