Facebook Verilerinizi Nasıl Yedeklersiniz?

0
1

Facebook’u ne kadar çok kullanırsanız, hesabınızda o kadar fazla veri birikir. Sadece eklediğiniz uygulamalar, yüklediğiniz fotoğraflar, sayısız durum güncellemesi ve arkadaş listesinden bahsetmiyoruz; buna ek olarak da sayısız bilgi var: Zaman tüneli, sohbetler ve yayınlar bunlardan sadece birkaçı.

Facebook hesabınızı bilgisayar korsanlarına karşı korumak veya sosyal medya servisinden kaydınızı silmek niyetindeyseniz, tüm verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz. Sosyal medya servisindeki tüm verileri çevrim dışı bir ortamda saklayabilirsiniz. Peki bunu nasıl başaracaksınız? Madde madde inceleyelim:

facebookBaşlangıç

Genel Hesap Ayarları sayfasına mavi Facebook menü çubuğunun sağ üst kısmına ilerleyerek erişin. “Ayarları” seçin. Listenin altında, ‘Facebook verilerinizin bir kopyasını edinin” seçeneğini göreceksiniz.

Daha fazlasını keşfedin

“Bir kopyasını indir” seçeneğini tıklamak, sosyal medya servisinden hangi verileri dışa aktardığınız konusunda size fikir verecektir. “Daha fazla” kutucuğuna tıklayınca, hangi verilere eriştiğinizin ve bu verilerin nerede depolandığı gösterilen bir sayfaya yönlendirilirsiniz. İndirmeye başlamak için “Arşive Başla” ibaresini kullanın.

Kimliğinizi onaylayın

Sosyal medya servisi haklı olarak kılı kırk yarar. Bu işlemlere başlamadan önce size birkaç kez daha kullanıcı adınızı ve şifrenizi soracaktır.

Yedeklemeyi indirin

Sosyal medya servisi size iki farklı e-posta yollar: : Bir tanesi verilerinizin bir kopyasını talep ettiğinizi teyit etmek içindir; diğeri ise indirmenin hazır olduğunu vurgular. İkinci e-postada arşiviniz için bir link bulunur. Bu linki tıkladığınızda “Arşivi indir” seçeneğini tıklayın ve şifrenizi tekrar girin. Hepsi bu kadar.

Sonrası Facebook Verilerinizi Nasıl Yedeklersiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER