Sony DualShock 4 Kontrol Ünitesini, PC’de Nasıl Kullanırsınız?

0
14

Sony PS4’ün en etkileyici özelliklerinden biri, çok yönlü ve ergonomik kontrol birimi DualShock 4. Peki bu tür bir cihazdan PC platformunda yararlanmak istemez misiniz?

Öncelikle şunu belirtelim: PS4 Dual Shock’u PC’de kullanmak için Sony marka bir konsola sahip olmak zorunda değilsiniz. İhtiyacınız olan şeyler Windows temelli bir PC, bir USB kablosu ve tabii oyun kontrol birimi.

dualshock 4Elbette kablolarla uğraşmak zorunda değilsiniz. Her dizüstü bilgisayarda Bluetooth desteği bulunur. Masaüstü PC’niz için de Sony PlayStation DualShock 4 USB kablosuz adaptör satın alabilirsiniz. Tamamen sizin tercihiniz.

Sony kontrol cihazını Steam platformunda nasıl kullanırsınız?

Steam, PC’nizde PS4 DualShock 4 denetleyicisini kullanmanıza izin veren yeni bir güncelleştirme yayınladı. Steam’de DualShock 4’ü kullanarak TV dostu Big Picture Mode of Steam’i kontrol edebilirsiniz. Üstelik söz konusu yazılım oyunlardaki PS4 düğmesi istemlerini de gösterebilir. Tek yapmanız gereken Steam’i güncellemek ve oyun kontrol cihazını PC’nize takmak.

Oyun denetleyicisini PC’de nasıl kullanırsınız?

Daha önce belirttiğimiz gibi son derece kolay bir işlem ancak Xbox One denetleyicisinin aksine, tak çalıştır mimarisi desteklenmiyor. Korkmayın; 5 dakika bile sürmeyecek işlemler gerçekleştireceksiniz.

Öncelikle http://ds4windows.com/ sitesini ziyaret edin ve gerekli uygulamayı indirin. DS4windows.zip isimli dosyayı bilgisayarınızda dilediğiniz konuma kopyalayabilirsiniz. Sıkıştırılmış dosyayı açın. DS4Updater.exe ve DS4Windows.exe isimli iki dosya göreceksiniz. DS4updater, gelecekte güncelleme yapmak için kullanabilirsiniz, şimdilik onunla bir işiniz yok. DS4Windows.exe dosyasını tıklayın. Artık Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10’da oyun denetleyicisi için gereken altyapıyı sağladınız. Artık dilerseniz kablosuz Bluetooth adaptörü, dilerseniz ise USB kablosu ile teknoloji harikası DualShock 4 birimini kullanabilirsiniz.

Sonrası Sony DualShock 4 Kontrol Ünitesini, PC’de Nasıl Kullanırsınız? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER