Windows 10 İşletim Sistemindeki Keylogger Benzeri Yapıyı Nasıl Kapatırsınız?

0
8

Windows 10’daki gizlilik ayarlarıyla ilgili olarak çok sayıda kırmızı bayrak mevcut. İş mahremiyet ve güvenlik ayarlarına geldiğinde kazanılacak çok az şey vardır ve kazanacağınız şeylerin sayısı, yitireceklerinizle kıyaslamayacak kadar düşük miktarda. Bu nedenle testi kırılmadan önlem almak en zekice yöntem.

Windows ayarlarının en önemlileri arasında, keylogger mimarisi ile benzerlik gösteren “Gelecekte yazım ve yazım geliştirmemize yardımcı olmak için yazdıklarım hakkında Microsoft’a bilgi gönder” ayarı mevcut. Bilmeyenler için söyleyelim keylogger tipi zararlıların amacı, klavyede dokunduğunuz her tuşu kaydetmek ve bu verileri, kötü niyetli üçüncü kişilere göndermektir. Elbette Microsoft’un kesinlikle ama kesinlikle böyle bir amacı yok ama bilgisayar korsanları, her hamlenizi aleyhinize çevirmek gibi sağlıksız bir huya sahipler ve bu da gümüş tepside sunulan bir fırsat.

Gizlilik ayarlarına dikkat edin!

“Gelecekte yazım ve yazım geliştirmemize yardımcı olmak için yazdıklarım hakkında Microsoft’a bilgi gönder” ibaresine, Windows ayar ekranındaki “Gizlilik” menüsünü tıklayarak erişebilirsiniz. Bu menüde, belirsiz ve açıklayıcı belirti açıklamalar göreceksiniz. Doğrusu Amerikalı bilişim devinin biraz daha özenli olacağını umardık. Gizlilik seçeneklerinin hemen hepsi varsayılan olarak açıktır. Bahsi geçen ayar ise dikkat çekmesi açısından kırmızı renkle bezenmiş.

Microsoft, bu yöntemin herhangi bir kişisel bilgiyi toplamasının önüne geçmek için, verilerin parçalanması hakkında büyük ilerlemeler kaydettiğini iddia ediyor. Yine de bu özelliğin ne kadar güvenli olduğuna emin değiliz ve emin olana kadar da devre dışı bırakmanızı öneriyoruz.

Sonrası Windows 10 İşletim Sistemindeki Keylogger Benzeri Yapıyı Nasıl Kapatırsınız? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER