Apple Kullanıcıları, App Store’da 100 Milyar Dolar Harcadı

0
5

Apple bugün App Store uygulama geliştiricilerinin 2008 yılından bu yana uygulamalarından 70 milyar$’ın üzerinde para kazandıklarını açıkladı.

Apple satın alımlarda genel olarak gelirin %70’ini geliştiricilere veriyor ve %30’unu kendisi alıyor. Bu demek oluyor ki kullanıcılar App Store üzerinden yaklaşık 100 milyar$ para harcadı.

Şirket ayrıca uygulama indirmelerinin geçen yıla göre %70 artış gösterdi. Video ve fotoğraf uygulamalarının indirme sayıları ise %90 büyüdü. Şirketi telefonlarında kameralarını giderek iyileştirmesi ve kullanıcıların internette her gün daha fazla fotoğraf paylaşması bu verilerin doğruluğunu kanıtlıyor.

Bunlara ek olarak aktif olarak uygulamalara para ödeyen kullanıcıların sayısı da geçen yıla göre %58 arttı. Geçtiğimiz Haziran ayında şirket aylık üyelik isteyen uygulamalarda politika değişikliğine gittiğini duyurmuştu. Daha önce de bu uygulamalar para 70/30 şeklinde bölüşülürken şirket kendi payını %15lere kadar indirdi.

Sonrası Apple Kullanıcıları, App Store’da 100 Milyar Dolar Harcadı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER