PC’nize Nasıl Su Soğutma Uygularsınız?

0
15

Su soğutma sistemi, dünyanın açık ara en etkili soğutma sistemi olarak kabul ediliyor. Elbette bu sistemi verimli biçimde kullanmak sizin elinizde. Size yardımcı olacağını düşündüğümüz bazı ipuçlarını sizin için derledik.

Su soğutma sisteminin, hava soğutma sistemlerine oranla çok daha az estetik olduğunu kabul ediyoruz. Zira çok sayıda boru, koruma haznesi, büyük ünitelerden bahsediyoruz. Cümlelerimiz yanlış anlaşılmasın çünkü su soğutma sistemi, hava soğutma sistemine oranla çok daha güçlü ve verimli. Bu nedenle, bütçeniz elveriyorsa, su soğutma sistemlerini tercih etmeniz sizin lehinize olacaktır.

Doğru kasayı seçin

Doğru kasayı seçmek, özellikle de su soğutmalı bir sistem geliştirmek istendiğinden zorlu bir iş olabilir. yapmak istediğinizde, zor bir iş olabilir. Bunu yapmak için ciddi bir araştırma yapmalısınız. Parvum, Phanteks, Zalman, Corsair, Caselabs ve Fractal, çarpıcı bir sanat eserinin yaratılmasını kolaylaştıran harika firmalardır.

Kasada kaç tane radyatörün bulunduğunu ve doğru yerlere oturup oturmadığını, hangi kalınlığa uydukları, ayrıca boruların nasıl çalışacağını tercih ettiğiniz kasa belirleyecektir. Bir donanım uzmanıyla çalışmanızı şiddetle öneririz. .

Bağlantı elemanları ve döngüler

İnşaat süreci bu şekilde başlar. Elbette, normal şartlarda olduğu gibi, genel olarak PC’lerinizi kasadan önce inşa etmenizi, doğru çalışıp çalışmadıklarını görmek için ön testler gerçekleştirmenizi öneririz. Grafik istemcisini, hafızayı ve işlemciyi soğutucularla tek tek test etmek bilhassa önemlidir.

Kablo yönetimi

Böyle bir yapıda kablo yönetiminin kusursuz olması gerekir. İstediğiniz son şey düzensiz kablolarınızın cihazınızda kaos yaratmasıdır. Kablolar sadece boru yollarını işgal etmekle kalmaz ve aynı zamanda hava akışını da kısıtlarlar. Cooler Master, Corsair, EVGA ve Seasonic gibi markalar, güç kaynakları için özel kablolar temin ederler. B planı olarak kabloları uygun klipslerle kendiniz de bağlayabilirsiniz. Elbette bu işlem epey bir zaman ve daha da çok sabır gerektirir. Lakin opsiyonlar çoktur, klipslerin rengini bile kendiniz seçebilirsiniz.

Sonuç

İşte her şeyi doğru yapıp yapmadığınızı ortaya koyan noktaya geldik. Yapılan testler, 4.4 GHz saat çekirdeği ile koordine edilen Core i7-5820K’nın aşırı yük altında 55 derecede kaldığını gösterdi. Eğer böyle bir değere ulaşıyorsanız, tüm işlemleri doğru yaptınız demektir.

Sonrası PC’nize Nasıl Su Soğutma Uygularsınız? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER