Grand Theft Auto V En Çok Satan Oyun Olmayı Başardı

0
2

Büyük bir ihtimalle Rock Star, Grand Theft Auto V oyununun logosunu tasarlarken V’in paraya bilerek benzetti çünkü oyun gerçekten para basıyor.

Grand Theft Auto V, en çok satan oyunlardan biri olmayı başardı. Market araştırma firması NPD Group’un çalışanlarından Mat Piscatella kendi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile bunu doğruladı.

Amerika’da oyunların satış rakamları 1995 yılından bu yana NPD tarafından takip ediliyor. NPD’nin araştırmaya başladığı günden bu yana en çok satan oyun GTA V oldu. Bu veri satılan kopyalar yerine elde edilen gelir üzerinden hesaplanıyor. Nisan ayında oyun dünya çapında 80 milyon adetten fazla satış yapmıştı.

GTA V, 2013 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkmıştı. Daha sonra ise PlayStation 4, Xbox One ve PC versiyonları satışa çıktı. Çevrimiçi oyun modunda yapılan yenilikler ve destekler ile hala daha insanların oyunu aktif bir şekilde oynanması sağlanıyor. Oyun çıkalı bu kadar uzun olmasına rağmen oyun hala daha NPD Group’un aylık olarak yayınlanan en çok satan 10 oyun listesinde mutlaka yer alıyor.

Sonrası Grand Theft Auto V En Çok Satan Oyun Olmayı Başardı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER