Apple HomePod Hakkında Her Şey Açığa Çıktı!

0
8

Amazon’un Alexa’nın ve Google’ın Asistant’ın milyonlarca oturma odasına girdiği dönemde Apple’ın fırsatı kaçırması beklenemezdi: Bilişim devi Homepod ile farklılık yaratma amacında.

Apple, Siri isimli akıllı asistanı yaklaşık 6 yıl önce iPhone 4S’e entegre olarak tanıttı. Maalesef Siri, o dönemden bu zamana kadar pek gelişme gösteremedi ve telefonlar ile bilgisayarlarla sınırlı kaldı. Siri, çok ergonomik bir yapı olarak hafızalarımıza kazınmadı. Kilidin açılması, uygulamanın işler hale gelmesi ve gerekli sözcüklerin söylenmesi gerekiyor. Oysa ki Amazon Alexa ve Google Asistant her yede kullanılabiliyor, her zaman hazır bekliyor.

homepodApple nihayet Siri’yi telefonunuzun sınırlı eko-sisteminden çıkarıp, salonunuza getiriyor. Buradaki kilit faktör HomePod isimli hoparlör sistemi. Şirket yönetici Phil Schiller’e bundan da fazlasını iddia ediyor. Schiller, WWDC 2017’de; Sonos, Amazon ve Google’ı bir araya getirmek üzere tasarlanan yeni HomePod hoparlörünü duyurdu. Kafes biçimli yuvarlar cihaz, yedi inç uzunluğunda, neredeyse Mac Pro kadar büyük ve yedi adet yüksek frekanslı hoparlöre ve Apple A8 yongasına sahip.

Ses sisteminin içinde Siri var

HomePod çevreyi algılayabilir, nasıl konumlanırsa komutlarının sesin çıkışının verimli olmasına sağlıyor. Schiller, Apple’ın Beats’a sahip olması sebebiyle HomePod, Beats Audio ve AirPods ile sağladığı tecrübeyi yeni akıllı ses sistemine de aktarmış. ses kalitesinden büyük tasarruf sağladı. Siri’nin gelişmiş bir sürümü de HomePod içinde yer alıyor. “Hey Siri” gibi soruları artık aşabilirsiniz. Siri; Podcast’ler, mesajlar, hava durumu, trafik, spor ve alarm gibi şeyler sunan bir ev-içi asistan olmak üzere evriliyor. Ses sistemi yılın son aylarında, 350 dolarlık yurtdışı fiyatı ile satışa sunulacak. Sistem, tamamen kablosuz bir mimari üzerine inşa edilecek.

Sonrası Apple HomePod Hakkında Her Şey Açığa Çıktı! Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER