Apple, iMac Serilerine Pro Modelini Eklediğini Açıkladı

0
7

Apple’ın dün başlayan WWDC geliştirici etkinliği açılış konferansında iMac aile yeni bir iş istasyonu sınıfı iMac Pro modeli eklendiği duyuruldu.

Apple’ın yeni iMac Pro modeli 27 inç büyüklüğünde 5K çözünürlüğe sahip bir All-in-One. Bilgisayarın üzerinde bulunan donanımlar ise herhangi bir iş yükü altında pek zorlanacağa benzemiyor.

Yeni iMac Pro’nun en üst modelinde 18 çekirdekli Intel Xeon işlemci bulunuyor. Ayrıca bilgisayarın 22 Teraflop’a kadar çıkabilen grafik işleme birimi mevcut. Bilgisayar özellikle profesyonel grafik düzenleme ve sanal gerçeklik içeriği sektörüne hitap ediyor.

Bilgisayarın ekran kartı ise henüz duyurulmamış olan Radeon Vega mimarisine sahip. Radeon Pro Vega GPU’nun üzerinde yeni nesil işlem çekirdeği ve 16 GB VRAm bulunuyor. HBM2 teknolojisi sayesinde gerçek zamanlı 3D render alma ve yüksek kare hızlı VR içeriği oluşturmak mümkün.

Bilgisayar 4TB SSD ve 128 GB RAM ile geliyor. Üzerinde bulunan dört adet Thunderbolt 3 sayesinde iki yüksek performanslı RAID dizisi ve iki 5K ekranı aynı anda bilgisayara bağlamak mümkün.

Sonrası Apple, iMac Serilerine Pro Modelini Eklediğini Açıkladı Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER