iOS 11 Yenilenmiş Tasarımıyla Sonbaharda Karşımızda Olacak

0
10

Apple’ın iPhone için özel olarak geliştirdiği iOS işletim sisteminin yeni versiyonu iOS 11’e dair yenilikleri ve önemli detayları açıkladı.

Apple’ın dün yaptığı ön tanıtımda yer alan iOS 11’in bir çok yeni özelliği ön plana çıkarıldı. Yeni sürüm özellikle iPad için güçlü multitasking özellikleri getirecek. Ayrıca bu güncelleme ile beraber iPhone ve iPad kullanıcıları çeşitli artırılmış gerçeklik özelliklerine kavuşacak.

İşletim sistemi ile beraber gelecek olan ARKit yapılan açıklamaya göre dünyanın en büyük artırılmış gerçeklik platformu olacak. Craig Federigh yaptığı açıklamada geliştiricilerin ARKit ile beraber bugünden itibaren artırılmış gerçeklik deneyimleri oluşturabileceklerini belirtti.

Yeni sürüm ile beraber iPad’in Dock ve Split View özellikle Slide Over özelliği ile desteklenecek. Bunun sayesinde kullanıcılar bir uygulamayı kullanırken dock üzerinde yer alan bir diğer uygulamayı sürükleyip ekrana bırakarak Split View özelliğini aktif edebilecekler.

Siri ise makine öğrenimi ve sanal zeka ile güçlenecek. İngilizceyi, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca’ya çevirebilecek olan sanal asistan ayrıca Safari, Mail, Mesajlar ve diğer bir çok uygulamada kişisel kullanımı takip ederek daha doğru öneriler sunacak.

Sonrası iOS 11 Yenilenmiş Tasarımıyla Sonbaharda Karşımızda Olacak Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER