Windows Giriş Şifresinden Nasıl Kurtulursunuz?

0
3

Yazımızda Windows işletim sistemindeki “lokal” giriş şifresinden nasıl kurtulacağımıza değineceğiz. Eğer müşkül durumdaysanız, yazımıza göz atmanızı öneririz.

Eğer birinci derece akrabanızın PC’sini veya yakın arkadaşınız tarafından size emanet edilen Windows temelli bilgisayarın, “Yerel Şifre” numarasını bilmiyorsanız; bu sorunu aşmak için önünüzde belirli seçenekler mevcut. Şimdi bu seçenekleri tek tek inceleyeceğiz:

windowsKomut istemi ve USB

Çoğu bilgisayarda, güvenli mod’u açtığınızda yönetici şifresi bulunmaz. Bu yöntem, size, güvenli modda yönetici şifresi sorarsa çalışmaz. Bilgisayarınızı F8 tuşuna basarak yeniden başlatarak güvenli moda geçin ve ardından “Gelişmiş Önyükleme Seçeneklerine” yönelin. Şimdiyse komut istemi ile Güvenli Mod’u seçin. Windows tuşuna basıp uygulamayı çalıştırın.Windows + R tuşlarına tıklayın. CMD.exe komutunu çalıştırın. Şimdi “Net User” yazın ve “Enter” tuşuna basın. Birkaç kez “Enter” tuşuna basmanız gerekebilir. Komut başarılı olduğunda, yeni şifre başarıyla sıfırlanmıştır.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, Windows oturum açma parolasını atlayabilirsiniz. Bu yöntem için teknik anlamda usta olmanız gerekiyor. Mutlaka Password Recovery Pro’yı diske kurun. 70 Mb’dan daha düşük “Recovery” modunu bilgisayara indirin ve yükleyin. Kurulumdan sonra DVD yuvasına bir DVD koyun veya bu bilgisayara USB sürücüsü bağlayın. USB flaş bellek kullanırsak programın ISO dosyalarını USB sürücüsüne yazdırmasına izin vermek için BURN USB üzerine tıklayın. USB’yi bilgisayara takın, bilgisayarı başlatın ve bilgisayar başlatılırken Del veya F2 tuşlarına basın. BIOS ayarlarına gidin ve BIOS seçeneklerini değiştirin, ardından ayarları kaydetmek için F10 tuşuna basın. Önyükleme sırasını USB ile değiştirdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve Önyükleme sırasında Windows Password Recovery’i başlatın. Sistem, otomatik olarak tüm hesapları algılar ve sıfırlamak zorunda olduğunuz hesabı seçmeniz gerekir. Giriş parolası olmadan bilgisayarınızı yeniden başlatmak için yeniden başlat seçeneğini tıklayın.

Sonrası Windows Giriş Şifresinden Nasıl Kurtulursunuz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER