Google Dosyalarını Nasıl Silersiniz?

0
11

google

Bazen Google’dan vazgeçmeyi aklınızdan geçirebilirsiniz. Servislerden faydalanmaktan vazgeçmenizin nedeni kişisel bilgilerinizi ve mahremiyetinizi korumak olabilir. Ne de olsa alternatif servisleri kullanmaya başladığınızda, Google kişisel verilerinizi kullanmaktan vazgeçecektir.

Google ile yolculuğunuzu tamamlamak için, gerekli verileri nasıl silebileceğinizi gözden geçirelim:

googleEtkinliklerinizi zaman veya tarih aralığına göre silmeyi seçebilirsiniz

Favori arama motoru, yaptığınız her aramayı takip eder ve bu bilgileri temel alarak reklamları ve arama sonuçlarını kullanılır. Ancak bu özellikleri devre dışı bırakabilir ve hemen hemen tüm verileri silebilirsiniz.

Bunu yapmak için myactivity.google.com adresine gidin. Bu sitede, arama motorunun hafızasında size ait olan bilgileri görebilirsiniz. Gördüklerinizin yoğunluğu size biraz dehşete düşürebilir.

İstisna olmaksızın tüm verileri silmek için soldaki panelde “Etkinliği sil” seçeneğini tıklayın. “Tarihleri sil” seçeneğinin altındaki açılır menüde “Tüm zamanları” seçin. Ardından, alt taraftaki açılır menüden “Tüm ürünleri” seçin. Sil’i tıkladığınızda işlem tamamlanmış demektir.

Bazı uygulamalardan gelen verileri saklamak, bazıları toptan ortadan kaldırmak istiyorsanız bu zor bir işlem değil. Sözü geçen açılır menüden tek tek silmek istediğiniz ürünleri seçin.

Kişisel bilgilerin arama sonuçlarından kaldırılması

Verileriarama sonuçlarından kaldırmanın yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Ne de olsa arama motorlarında ve sosyal medya servislerinde bol bol bilgi mevcut. Kısacası yapmanız gereken pek çok şey var. Bu işlemler de başka bir dosya konumuza konuk olacak.

Sadece “Hassas” kategorisine giren bazı ögeleri kaldırmak istiyorsanız, Google kaldırma sayfasını ziyaret edin ve alt kısımda, kişisel bilgileri kaldırmak istediğinize dair onay kutusunu işaretleyin.

Sonrası Google Dosyalarını Nasıl Silersiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER