Google’da Önemli Dosyaları Nasıl İndirirsiniz?

0
12

google

Google hakkınızdaki çok sayıda kişisel veri toplayarak arama sonuçlarına ve reklamlara yönlendirmek için kullanır. Bazı durumlarda, bu veriler kullanışlı özelleştirme seçeneklerini mümkün kılar. Diğer durumlarda ise ne yazık ki, öncelikle şirketin para kazanma stratejileri geçerlidir.

Ancak bu ifademiz yanlış anlaşılmasın: Amerikalı bilişim devi, verilerinizi ücret karşılığında üçüncü kişilere pazarlamaz lakin reklamlardan belirli ücret elde eder. Eşyanın tabiatı gereği verdiğiniz onaylarla yasal eylemler gerçekleştirir. Birçok kişi bunun adil bir yöntem o ancak diğerleri bu veri topluluğundan kurtulmak ve yazılım devinin topladığı tüm kişisel verileri silmek istiyorlar.

googleÖnceki yazımızda bu verilerden nasıl kurtulacağınızı adım adım açıklamıştık:

https://hwp.com.tr/google-dosyalarini-nasil-silersiniz-81359

Lakin Google’ı tamamen bırakıp, verilerinizi silmeye karar verdiyseniz ve kişisel kayıtlarınızın düzgün biçimde tutulduğuna emin olmak istiyorsanız, bu verileri indirmek uygun bir seçenek sunacağız. Verilerinizi indirmek için paket servisi aracını kullanın Tarayıcınızda https://takeout.google.com/settings/takeout adresine gidin. Burada Google’ın tam olarak bu amaçla sağladığı tüm araçları bulacaksınız. İndireceğiniz dosya için herhangi bir arşiv formatı seçebilirsiniz. Dosyaların boyutunun çok geniş olabileceğini aklınızdan çıkarmayın; bizce sıkıştırılmış bir format ve WinRAR, 7Z, WinZip gibi programları edinmeniz son derece yararlı olacaktır.

Google dosyalarını kolayca indirebilirsiniz

Takvim etkinlikleri, Hangouts sohbet günlükleri, Blogger yayınlarınız gibi servislerin datalarını saklamak için; gerekli hizmetlerin bir listesi ile karşılaşacaksınız. Arama ve Konum verileri (bunları saklamanız son derece yerinde) listelenen uygulamalar arasındadır. Verileri indirmek istediğiniz tüm uygulamaları ve ürünleri kontrol edin. Ayrıca sağ üst köşedeki “Hiçbirini seç” ve “Tümünü seç” seçenekleri arasında geçiş yapan ibareye tıklayabilirsiniz. Seçiminizden memnunsanız, en alttaki “İleri” kutucuğunu tıklayın.

Son adımsa verilerinizi hangi biçimde indirmek istediğinizi seçmektir. Çoğu kullanıcı, dosya türü için varsayılan .zip biçimini tercih edecektir. Bu, çoğu işletim sisteminin rahatça çalışabileceği bir arşiv dosyası mimarisidir. İçindeki dosyalara erişmeniz de son derece kolaydır. Google veri arşivini indirin İnternet bağlantınız yavaşsa, verileri küçük dosyalara bölmek çok daha ergonomiktir. Eğer dosya 2GB’dan fazlaysa mutlaka ama mutlaka, söz konusu dosyayı bir sıkıştırma yazılımı ile bölmenizi öneriyoruz.

Sonrası Google’da Önemli Dosyaları Nasıl İndirirsiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER