Apple, iOS 11 ile Wi-Fi Paylaşma Özelliği Getiriyor

0
3

Apple, iOS 11 işletim sistemi ile beraber Wi-Fi paylaşma özelliği getirecek ve bu özellikle beraber şifrenin paylaşılması daha kolay olacak.

Apple’ın WWDC17 etkinliğinde duyurduğu iOS 11 sürümünde bu özellikten bahsetmese beta sürümünü kullanmaya başlayan geliştiriciler bu özelliğin olduğunu internette paylaştı. Özellik çok basit bir şekilde çalışıyor.

Wi-Fi ağına bağlanmaya çalışan iOS 11 cihaz çevrede ağa bağlı olan cihazlara bir istek gönderiyor ve isteği alan cihazın ekranında bir ekran çıkıyor. Bu ekranda yer alan Send Password butonu ile şifre paylaşılıyor.

Özelliğin kullanılabilmesi için cihazın yakında olması lazım ve bu özelliğin aktif olması gerekiyor. Muhtemelen bu özelliğin kötüye kullanılmaması amacıyla cihazların birbirine yakın olması gerekiyor. iOS 11 bu sonbaharda iPhone ve iPad cihazlara gelecek ancak tam tarih henüz kesin değil.

Sonrası Apple, iOS 11 ile Wi-Fi Paylaşma Özelliği Getiriyor Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER