Chrome Tarayıcı ile Bilgisayarınızı Nasıl Uzaktan Yönetirsiniz?

0
9

Bilgisayarınıza uzaktan erişmek için pek çok seçenek mevcut. TeamViewer sıkça önerilen ve başarılı bir programdır, ancak Google’ın ücretsiz Chrome Uzaktan Masaüstü uzantısı gibi daha basit ve muhtemelen daha az çaba göstermeniz gereken yollar da mevcut.

Uzaktan Masaüstü, işletim sisteminden bağımsız olarak, bir Chrome tarayıcısına sahip herhangi bir makineye yüklenebilir. Bu, yalnızca dosyalarınıza ve programlarınıza geleneksel durumlarda olduğu gibi uzaktan erişme fırsatı sunmaz: evde unutulan dosyalar, ve işyerindeki süper hızlı internet bağlantısından yararlanma gibi faydalar da sunar.

ChromeOS temelli cihazınızda Windows veya MacOS uygulamaları çalıştırma seçeneği de mevcuttur. Böylece neredeyse sınırsız bir erişim elde edebilirsiniz.

chromeChrome Web Mağazasında Chrome eklentisini yükleyin

Dijital mağazada önce “Chrome’a Ekle” düğmesine ve ardından “Uygulama ekle” seçeneğine tıklayın.

Söz konusu uygulamayı kontrol etmek istediğiniz bilgisayara ve bu bilgisayarı kontrol edeceğiniz bilgisayara ayrı ayrı kurmanız gerekir. Kurulumdan sonra gerekli izinleri verin ve Google hesabına giriş yapın. bulunacağınız bilgisayara yüklemeniz gerekir.

Ayrıca, Remote Desktop Host’u indirmeniz de şart. Bu, işlem sırasında açılan bir penceredir ve Windows’ta indirme klasörüne gidip .msi dosyasını yüklemeniz mecburidir. Uzantıyı her iki bilgisayara da kurduktan sonra makinenizi korumak için bir PIN numarası oluşturun. Hemen hemen hazırsınız.

Uzaktan Masaüstü’nü başlattıktan sonra size iki seçenek sunulur: Birincisi, “Bu bilgisayarı başka bir kullanıcı tarafından incelenip denetlenecek şekilde paylaşın” ve ikincisi ise “Paylaşılan bilgisayarı görün ve tarayın” ifadeleridir. İşlemin sonunda bir kod alırsınız. Paylaşılan bilgisayarı görmeyi ve kontrol etmeyi seçerseniz, girmeniz istenen kod budur.

İşlem basittir ve istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

Sonrası Chrome Tarayıcı ile Bilgisayarınızı Nasıl Uzaktan Yönetirsiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER