iOS 11 Cihazınızda Kullanmadığınız Uygulamaları Silebilecek

0
5

Depolama alanı bütün iPhone modellerinin bir problemi ve microSD kart desteğinin olmaması bu problemi körüklüyor ancak iOS 11’in bir çözümü var.

iOS 11 işletim sistemi ile beraber Apple kullanıcı verilerini yönetmeyi daha da geliştirecek ve bu gelişmelerin arasında kullanılmayan uygulamaların silinmesi de yer alıyor. İşletim sistemi kullanıcıların kullanmadığı uygulamaları silebilecek.

Kullanılmayan Uygulamaları Sil özelliği aktif hale getirildiğinde depolama alanı düştüğünde işletim sistemi az kullanılan uygulamaları siliyor. Ancak uygulama ayarlarını ve dosyalarını tutuyor. Kullanıcılar daha sonra uygulamayı kullanmak istediğinde uygulama bilgileri tanımlı olarak kalıyor.

Silinmiş uygulamalar ana ekranda gri bir şekilde kalıyor ve tek bir dokunuş ile kurulabiliyor. Bu özellik Ayarlar uygulamasında bulunan Genel kısmda yer alan iTunes & App Store kısmından aktif hale getirilebiliyor.

Sonrası iOS 11 Cihazınızda Kullanmadığınız Uygulamaları Silebilecek Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER