iPhone Cihazlarda Nasıl Klasör Oluşturursunuz?

0
4

iPhone’unuzda klasörler oluşturmak, ana ekranınızdaki yığılmayı azaltmak için harika bir yöntem. Uygulamaları bir klasör altında gruplamak, telefonunuzu daha kolay kullanmanızı sağlayabilir; örneğin tüm müzik dosyalarınız aynı yerde bulunuyorsa, onları ayrı ayrı aramak zorunda kalmazsınız.

Klasörleri oluşturma biçiminiz Apple tarafından başlangıçta sunulmaz ama yöntemi bir öğrenirseniz, her şey basit gelecektir.

iphoneiPhone’unuzda klasörler oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

iPhone’da klasör düzenlemek için, klasöre koymak için en az iki uygulamanın olması gerekir. Öncelikle hangi iki uygulamayı kullanmak istediğinizi gösterin. Ekran titreşinceye kadar uygulamalardan birine dokunup basılı tutun ve uygulamalardan birini diğerine sürükleyin. Birinci uygulamayı ikinci bir uygulamaya taşıdığınızda, parmağınızı ekrandan kaldırın. Böylece bir klasör oluşacaktır.

Daha sonra ne gördüğünüz ve çalıştırdığınız iOS’un sürümüne bağlı olarak farklılık gösterir. IOS 7 ve daha üst sürümlerde, klasör ve önerilen ad tüm ekranı kaplar. IOS 4-6’da, ekranda iki uygulamayı ve klasörde, küçük bir şeritte görürsünüz. Klasörün adını şimdi isme dokunarak ve ekran klavyesini kullanarak düzenleyebilirsiniz. Klasöre daha fazla uygulama eklemek isterseniz, klasörü küçültmek için duvar kağıdına dokunmanız yeterli. Ardından, daha fazla uygulamayı yeni klasöre sürükleyin. İstediğiniz tüm uygulamaları ekledikten sonra, iPhone’un ön orta kısmındaki Ana Ekran düğmesini tıklayın; değişiklikleriniz kaydedilecektir.

Bir klasör oluşturduğunuzda, iPhone ona önerilen bir ad atar. Bu ad, klasördeki uygulamaların geldiği kategoriye göre seçilir. Örneğin, uygulamalar App Store’un “Oyunlar” kategorisinden geliyorsa, önerilen klasör adı Oyunlardır.

Sonrası iPhone Cihazlarda Nasıl Klasör Oluşturursunuz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER