Kayıp iPhone Telefonunuzu Nasıl Bulursunuz?

0
5

Kayıp Apple iPhone telefonunuzu bulmak için, Büyük Elma bazı önlemler geliştirdi. Ne var ki bu işlemleri geçmek için bazı kademeleri aşmanız şart.

Son yıllarda insanların başına gelen en kötü olayları arasında, telefonlarının kaybolması yer alıyor. Sadece maddi yükten bahsetmiyoruz; telefonlardaki sosyal medya arkadaşlarınızın hesaplarına kötü niyetli kişilerin erişebilmesinden, mahremiyet içeren pek çok ögeye kadar geniş mi geniş bir tablo mevcut.

Peki iPhone cihazınız kaybolduğunda ne yaparsınız? Madde madde inceleyelim:

Öncelikli ihtiyaçlarınız:

iCloud hesabı

Akıllı telefonun çalınmadan veya kaybolmadan önce telefonunuzda “iPhone’u Bul” seçeneğinin aktif hale getirilmesi.

İnternet bağlantılı bir bir bilgisayar

Ne yapmalısınız?

Eğer tüm bu ögelere sahipseniz, birkaç adımdan daha geçmek zorundasınız:

Cihaz çalınmadan önce “Telefonumu Bul” servisini cihazınızda kurmanız gerekir. Eğer bunu yaptıysanız, bir web tarayıcısında https://www.icloud.com/ adresine gidin. Telefonunuz izlemek için başka bir iOS cihazına da yükleyebileceğiniz bir My iPhone uygulaması bulun (bağlantı iTunes’u açar). iPhone’umda Bul’u kurarken kullandığınız hesabı kullanarak iCloud’a giriş yapın.

iCloud tarafından sunulan web tabanlı araçların altında “iPhone bul’u” tıklayın. iPhone’umu Bul için ayarlanmış birden fazla cihazınız varsa, ekranın üst kısmındaki Tüm Cihazlar’ı tıklayın ve aradığınız cihazı seçin. Cihazınız bulunursa, Find My iPhone haritayı büyütür ve yeşil bir nokta kullanarak cihazın yerini gösterir. Bu olduğunda, haritayı yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilir ve Google Haritalarda standart olarak uydu ve melez modlarında konumu görüntüleyebilirsiniz.

Cihazınız bulunduğunda, web tarayıcınızın sağ köşesinde bir pencere belirir. Bu simge, telefonunuzun pil miktarını bilmenizi sağlar ve birkaç seçenek sunar. Ses Çal ‘ı tıklayın. İlk seçenek budur, çünkü cihazı yakın zamanda kaybettiğiniz varsayılırsa, cihaza ses göndermek en iyisidir. Sıkıntılar ile karşılaşıyorsanı “Kaybedilen Mod’u” da tıklatabilirsiniz. Bu, cihazın uzaktan kilitlemenize ve bir şifre belirlemenize olanak tanır. Böylece hırsız, cihazınızı kullanamayacaktır.

Kayıp Mod düğmesini tıkladığınızda, kullanmak istediğiniz şifreyi girin. Cihazda zaten bir şifre varsa, bu kod kullanılacaktır. Aygıtı alan kişinin size ulaşabileceği bir telefon numarası da girebilirsiniz. Umarız o kişi iyi niyetlidir. Telefonu geri alacağınızı düşünmüyorsanız, tüm verileri cihazdan silebilirsiniz. Bunu yapmak için, Sil butonuna tıklayın. Bir uyarı göreceksiniz. Yaptığınızdan eminseniz bu kutucuğa tıklayın. Ne yaptığınızı anlatan kutuyu tıklayın ve Sil’i tıklayın. Bu, tüm verileri silecek ve kötü niyetli kişinin elini boş bırakacaktır. Cihazınızı daha sonra geri alırsanız, verilerinizi yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Sonrası Kayıp iPhone Telefonunuzu Nasıl Bulursunuz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER