Microsoft, Gizemli Bir Şekilde DirectReality Adını Tescil Ettirdi

0
3

Microsoft, bu hafta sonu düzenlenecek olan E3 etkinliğindeki sunumundan hemen önce DirectReality adını tescil ettirdi ve kafaları karıştırdı.

Microsoft, marka tescilinde DirectReality’i holografik uygulamalar için çevrimiçi bilgisayar programı olarak tanımladı. DirectReality’nin açıklamasında aynı zamanda oyun sektörü ile ilgili içerikler de yer alıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde gizemli bir S logosunu tescil ettirmişti.

DirectReality, kulağa şirketin Windows Mixed Reality projesi ile alakalı bir şeymiş gibi geliyor ancak durum pek öyle değil gibi. DirectReality, Windows HomeLoop gibi bir yazılım olabilir. Büyük bir ihtimalle şirketin Direct X oyun API’si ile ilgili bir şey olabilir.

Bunlar hiç birisi kesin değil ayrıca şirket bu sene düzenlenecek olan E3 etkinliğinde Xbox VR ile ilgili herhangi bir şey göstermeyeceğini duyurmuştu. Yani etkinlikte MixedReality ya da HoloLens’e dair bir şey görmeyeceğiz.

Sonrası Microsoft, Gizemli Bir Şekilde DirectReality Adını Tescil Ettirdi Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER