Google Akıllı Telefonlara Nasıl Android O Deneme Sürümü Yüklersiniz?

0
8

11Google, Android işletiminin en yeni sürümünü mükemmelleştirmek için sürekli çalışıyor ve şirkete, bu çalışmaları test etme konusunda siz de yardımcı olabilirsiniz.

Android’in yeni bir sürümü piyasaya çıkmadan önce ister tam kapsamlı, ister “Tatlı sürüm” versiyonu, isterse basit bir bakım sürümü olsun, genel kullanıma sunulmadan haftalar hatta aylar önce test edilir. Siz de test aşamasına adınızı yazdırabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler ise son derece basit: Android O sürümü için bir Google Pixel veya Nexus modeli.

Nexus 5X, Nexus 6P veya Pixel telefonlarından birine sahipseniz kesinlikle hazırsınız. Hatta işletim sistemini Pixel C türü bir tablete bile yükleyebilirsiniz. Google, Nexus düzey cihazlarının “en az iki yıl boyunca önemli güncellemeleri alacağını” açıkladı. 2014 yılında satışa sunulan Nexus 6 ve Nexus 9 çok kısa süre önce listeden çıktı. Lakin geçen yıl satın aldığınız Huawei ve LG Nexus cihazları en azından 2017 yılında parlayacak.

android

Doğru donanıma sahipseniz, Google’ın Android Beta Programı web sitesine gidin. Google hesabınızla giriş yapmanız gerekecek ve bunu yaptığınızda, programın nasıl çalıştığını açıklayan bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Her zamanki beta sorumluluk reddi beyanları geçerlidir ve Google, güncellemelerin “cihazınızın normal çalışmasını etkileyebilecek hatalar ve kusurlar içerebileceği” uyarısında bulunur. Söz konusu siteye şu linkten ulaşabirsiniz:

//accounts.google.com/signin/v2/sl/pwd?service=androidconsole&passive=3600&continue=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fandroid%2Fbeta&followup=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fandroid%2Fbeta&ltmpl=findmydevice&authuser=0&flowName=GlifWebSignIn&flowEntry=ServiceLogin

Cihazınızı sıfırladıysanız ve yalnızca gerekli dosyaları, “programa kaydolmadan” yüklemek istiyorsanız, bunları Google Developers sitesinden indirebilirsiniz. İlgili bölüme gidin, aradığınız sürümü bulun ve Genel Beta Resimleri sayfanıza gitmek için bağlantıyı takip edin. Ardından, cihazınızı bulun ve uygun dosyayı indirin.

Google güncellemesi yapın!

Geri bildirim için düzeltmesi gerektiren bir şeyi bulursanız, “Ayarlar” uygulamasına giderek “Hakkında” sekmesine dokunup ardından bu cihazla ilgili geri bildirim göndererek Google’a doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

//developer.android.com/index.html

Sonrası Google Akıllı Telefonlara Nasıl Android O Deneme Sürümü Yüklersiniz? Hardware Plus – HWP – Teknoloji, Ürün İnceleme, İnternet, Sosyal Medya, Popüler Teknoloji ve Videolar ilk ortaya çıktı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER